Aktualności
Niedziela, 31 lipca 2016 08:32

Paragwajczyk odzyskał swoje dokumenty

Policjanci z KMP w Krakowie przekazali obywatelowi Paragwaju dokumenty, które utracił kilka dni wcześniej.
Wieczorem, w jednej z placówek pocztowych na terenie kraju odnalezione zostały dokumenty należące do obywatela Paragwaju. Dokumenty szybko zostały przekazane w ręce mazowieckiej policji. Całość dokumentów znajdowała się w opakowaniu które posiadają osoby uczestniczące w ŚDM, tzw. pakiecie pielgrzyma.

Funkcjonariusze uznali, że właściciel odnalezionych dokumentów najprawdopodobniej przebywa na terenie Małopolski. Skontaktowali się z funkcjonariuszami z naszego województwa, którzy natychmiast potwierdzili, że Paragwajczyk przebywa w Krakowie. W nocy mazowieccy policjanci osobiście przywieźli ważne dla obcokrajowca dokumenty i przekazali je kolegom z Krakowa.

- Kilka godzin później mężczyzna został zaproszony do Komendy Miejskiej Policji w Krakowie, gdzie w asyście polskiej opiekunki (tłumaczki) odebrał swoje dokumenty. Pielgrzym był niezwykle wzruszony a także wdzięczny polskiej policji za sprawne działania. Wśród odzyskanych dokumentów był bowiem jego paszport oraz bilet lotniczy, bez którego powrót do domu w zaplanowanym terminie byłby bardzo utrudniony - relacjonują policjanci z KMP.

opr.s/

źródło: Małopolska Komenda Policji

Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl