Aktualności
Niedziela, 20 marca 2016 14:51

Para prezydencka na Niedzieli Palmowej w Lipnicy Murowanej (zdjęcia)

Prezydent Andrzej Duda wraz z małżonką wziął udział w uroczystości z okazji Niedzieli Palmowej w Lipnicy Murowanej w Małopolsce. Wieś słynie z organizowanego od 1958 r. konkursu na najwyższą palmę wielkanocną.
Para prezydencka przeszła w tradycyjnej procesji na mszę świętą w zabytkowym kościele pw. świętego Andrzeja Apostoła. Wcześniej na rynku odbyło się święcenie palm wielkanocnych.

Po uroczystościach kościelnych prezydent Andrzej Duda wręczył odznaczenia państwowe dwóm zasłużonym mieszkańcom wsi. - Cieszę się, że spotyka mnie dzisiaj, jako prezydenta Rzeczypospolitej, ten zaszczyt, aby uhonorować odznaczeniami państwowymi dwie osoby tak ważne dla waszej społeczności - zwrócił się do zgromadzonych na lipnickim rynku. odznaczenie odebrał Stanisław Wieciech, który od tylu lat upamiętnia to, co ważne w historii Lipnicy Murowanej i tych ziem - walkę o wolność i ludzi, którzy o tę wolność Rzeczypospolitej w czasie okupacji walczyli oraz Zbigniew Urbański, który co roku wraz z rodziną przygotowuje najwyższą palmę wielkanocną.

opr.s/ zdj główne A. Hrechowicz, zdjęcia w galerii poniżej WR

źródło: Kancelaria Prezydenta

Reklama
galeria zdjęć
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl