Aktualności
Niedziela, 31 lipca 2016 23:29

Papież pożegnał Kraków i Polskę (zdjęcia)

W niedzielę papież Franciszek odprawił w Brzegach pod Wieliczką kulminacyjną mszę św. posłania. Nabożeństwo odprawione na Campusie Misericordiae oficjalnie zakończyło Światowe Dni Młodzieży w Krakowie. Papież ogłosił, że gospodarzem kolejnych ŚDM będzie Panama. Po powrocie do Krakowa w siedzibie kurii Franciszek zjadł obiad z orszakiem papieskim w towarzystwie kard. Stanisława Dziwisza i pożegnał się z personelem jego rezydencji na czas pobytu w Polsce.
Nad Krakowem po popołudniu przeszły trzy potężne ulewy połączone z silnym wiatrem i deszczem, ale pogoda nie zraziła pielgrzymów, którzy pojawili się dość licznie na ul. Franciszkańskiej 3.

Niespodziewanie po obiedzie papież pojawił się w oknie i udzielił błogosławieństwa zgromadzonym. Powiedział między innymi: "Bardzo wam dziękuję, że tak gorąco przyjęliście mnie w tych dniach. Zanim wyjadę, chcę zostawić wam błogosławieństwo, ale też pragnę was prosić, byście nie zapominali modlić się za mnie".

Pożegnał się, mówiąc po polsku "do widzenia", wówczas wierni zaczęli opuszczać plac przed Franciszkańską. A papież wsiadł do samochodu i udał się do Tauron Areny, gdzie spotkał się z wolontariuszami, Komitetem Organizacyjnym Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016 i dobroczyńcami imprezy w Tauron Arenie Kraków.

Potem z Balic odleciał dreamlinerem LOT-u boeing 787. do Rzymu.

Tomasz Cichocki
Reklama
galeria zdjęć
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl