Aktualności
Piątek, 29 lipca 2016 15:49

Papież Franciszek z wizytą w byłym niemieckim obozie koncentracyjnym Auschwitz – Birkenau (zdjęcia)

Swój trzeci dzień pobytu w Polsce Ojciec Święty rozpoczął od wizyty w byłym niemieckim obozie koncentracyjnym Auschwitz – Birkenau. W księdze pamiątkowej napisał: "Panie, miej litość nad Twoim ludem! Panie, przebacz tyle okrucieństwa".
Ojciec Święty wszedł na teren byłego niemieckiego obozu koncentracyjnego Auschwitz gdzie powitała go premier Beata Szydło. Następnie papież przeszedł samotnie przez bramę z napisem "Arbeit Macht Frei", symbol miejsca zagłady ludzi.

Następnie spotkał się byłymi więźniami obozu. Po tym spotkaniu udał się na modlitwę do celi św. ojca Kolbego, miejsca gdzie prawie 75 lat temu życie swe zakończył św. Maksymiliana Kolbe.

W ciszy modlił się przed Międzynarodowym Pomnikiem Ofiar KL Auschwitz – Birkenau. Po modlitwie spotkał się z osobami uhonorowanymi tytułem „Sprawiedliwy wśród Narodów Świata”, przedstawicielami rodzin oraz reprezentantami nieżyjących już osób, którzy z narażeniem życia pomagali Żydom. Na zakończenie wizyty w obozie Auschwitz-Birkenau papieża pożegnali premier Beata Szydło oraz dyrektor muzeum Piotr Cywiński.

Po południu papież - spotka się z chorymi dziećmi w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Prokocimiu. Stamtąd uda się na Błonia, gdzie o godzinie 18.00 odbędzie się Droga Krzyżowa.

Jutro - 30 lipca odbędzie się czuwanie młodych z papieżem Franciszkiem, a w niedzielę 31 lipca, na zakończenie ŚDM papież odprawi Mszę Posłania.

s/ zdj. Mazur/episkopat.pl
Reklama
galeria zdjęć
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl