Golemo
Aktualności
Sobota, 11 czerwca 2016 14:49

Papież Franciszek spotka się w Krakowie z chorymi dziećmi

Papież Franciszek w czasie swojej lipcowej wizyty w Polsce przejedzie tramwajem z niepełnosprawną młodzieżą a w Uniwersyteckim Szpitalu w Prokocimiu spotka się z chorymi dziećmi.
W czwartek 28 lipca o godz. 17.00 w Domu Arcybiskupów Krakowskich prezydent Jacek Majchrowski przekaże papieżowi Franciszkowi klucze do miasta.

- Prezydent wręczy klucze papieżowi i młodzieży. Odtąd młodzież obejmie rządy w Krakowie, razem z Ojcem Świętym. Taki jest sens moralny tego gestu – wyjaśniał kard. Stanisław Dziwisz.

Po krótkiej ceremonii papież przejedzie tramwajem na krakowskie Błonia. Towarzyszyć mu będą najbliżsi współpracownicy z orszaku papieskiego i osoby niepełnosprawne wraz opiekunami – poinformował bp Damian Muskus prezentując oficjalny program papieskiej wizyty w Polsce.

W piątek 29 lipca o godz. 16.30 papież Franciszek odwiedzi Szpital Uniwersytecki w Prokocimiu, który leczy każdego roku ok. 30 tys. dzieci a 200 tys. w trybie ambulatoryjnym.

W holu szpitala zgromadzeni będą przedstawiciele chorych – ok. 50 dzieci z rodzicami. W oficjalnej części Ojcu Świętemu będzie towarzyszyła premier Beata Szydło.

Po oficjalnej części Ojciec Święty sam, prywatnie odwiedzi niektóre dzieci leżące w szpitalu na oddziale ratunkowym. Po krótkiej modlitwie w szpitalnej kaplicy papież Franciszek przejedzie na krakowskie Błonia, gdzie weźmie udział w nabożeństwie Drogi Krzyżowej.

opr.s/ zdj. mlodziez.pijarzy.pl
Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Groteska
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl