Golemo
Aktualności
Środa, 2 lipca 2014 20:50

PPK buduje w Szczawnicy kanalizację

Na zlecenie Podhalańskiego Przedsiębiorstwa Komunalnego trwa budowa kanalizacji wzdłuż potoku Skotnickiego w Szczawnicy. To jednak dopiero początek większych prac, które rozpoczną się w najbliższym czasie i obejmą Jaworki oraz Szlachtową.
W ramach umowy zostanie wykonana kanalizacja sanitarna o długości ok.1,4 km i podłączenia do 33 budynków mieszkalnych o długości ok. 275 m. w rejonie potoku Skotnickiego. Ścieki będą kierowane do oczyszczalni ścieków w Szczawnicy. Po robotach kanalizacyjnych zostanie również odtworzona nawierzchnia.

Roboty potrwają do grudnia. Ich wykonawcą jest firma Kośmider. Całkowity koszt inwestycji wynosi ponad 698 tys. zł. Zadanie jest współfinansowane przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

W najbliższym czasie, w ramach projektu „Rozbudowa i modernizacja gospodarki ściekowej na terenie Miasta i Gminy Szczawnica” rozpoczną się również roboty związane z budową kanalizacji sanitarnej w miejscowościach Jaworki i Szlachtowa. Wykonana zostanie kanalizacja sanitarna o długości ok. 20 km oraz podłączenia około 300 budynków mieszkalnych do sieci kanalizacyjnej. Roboty budowlane potrwają do 1 czerwca 2015 roku.

oprac. r/ źródło: PPK

źródło: Podhale24

Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Groteska
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl