Aktualności
Wtorek, 30 listopada 1999 11:02

PKL świętują 80-lecie. Samorządowcy się nie przyłączyli

W Teatrze Witkacego w Zakopanem odbyła się uroczystość z okazji 80-lecia Polskich Kolei Linowych. Wzięło w nich udział ok. 80 osób. Wśród zaproszonych gości była m.in. Barbara Grocholska – Kurkowiak, polska narciarka i olimpijka, od lat związana z Kasprowym Wierchem. Jednym z zaproszonych gości honorowych był również Stanisław Pieron, który dla PKL pracował przez ponad 40 lat.
- Bardzo się cieszymy, że mogliśmy spotkać się w wyjątkowym gronie ludzi blisko związanych z Polskimi Kolejami Linowymi. Przez 80 lat istnienia nasza firma na stałe wpisała się w historię Podhala. Kolej na Kasprowy Wierch jest symbolem i jedną z głównych atrakcji turystycznych Zakopanego, a PKL jednym z największych pracodawców w regionie. Stale podnosimy jakość naszych usług i dążymy do realizacji ambitnych planów rozwoju – powiedział Janusz Ryś, prezes Polskich Kolei Linowych.

Wśród gości zabrakło samorządowców - nie pojawili się ani wójtowie, ani burmistrzowie miast i gmin, na których terenie znajdują się obiekty PKL.

Goście obejrzeli spektakl przygotowany specjalnie na tę okazję przez Teatr Witkacego. Przedstawienie pokazuje niezwykłą historię kolei na Kasprowy Wierch. Zarząd PKL przedstawił również wizję rozwoju spółki na kolejne lata.

Spotkanie w Teatrze Witkacego było częścią zaplanowanych na cały rok obchodów z okazji 80-lecia Polskich Kolei Linowych.

14 kwietnia, z okazji jubileuszu, w Teatrze Witkacego spotkali się pracownicy firmy. Wkrótce w podróż po Polsce wyruszy interaktywny wagonik PKL, w którym będzie można odbyć wirtualną podróż na Kasprowy Wierch.

Historia Polskich Kolei Linowych rozpoczęła się 15 marca 1936 roku. To dzień, w którym po 227 dniach budowy, na Kasprowy Wierch wjechał wagonik pierwszej kolei linowej w Polsce. Koszty budowy kolei przekroczyły 3,5 mln przedwojennych złotych. Inwestycja zwróciła się już po trzech latach. Tylko w ciągu pierwszego roku jej działania, na szczyt Kasprowego Wierchu wjechało aż 165 tysięcy osób.

opr.s/

źródło: mat. prasowy

Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl