Aktualności
Czwartek, 13 listopada 2014 23:34

Otwarcie hali sportowej przy Zespole Szkół w Jabłonce (zdjęcia)

Po 4 latach zmagań z budową hali sportowej Zespół Szkół w Jabłonce może pochwalić się nowym obiektem. z tej okazji odbyły się oficjalne uroczystości, na których przecięto wstęgę, poświęcono halę i przedstawiciele powiatu nowotarskiego, Zespołu Szkół i kuratorium Oświaty wykonali symboliczny rzut piłki do kosza, otwierając tym nowo-powstałą hale sportową.
Szczególne podziękowania wraz z kwiatami złożono na ręce Starosty Powiatowego Krzysztofa Fabera oraz byłego dyrektora Zespołu Szkół Anieli Stopka, za ogromne starania prowadzące do rozpoczęcia budowy sali sportowej.

Sala o wymiarach 26,24m na 22,14m przeznaczona będzie do rozgrywania meczy piłki nożnej, piłki ręcznej, piłki siatkowej i koszykówki. W obiekcie zamontowano rozkładane trybuny. Hala posiada przestronne zaplecze. W łączniku między szkołą, a salą wybudowana jest platforma dźwigowa dla osób niepełnosprawnych. Na poddaszu znajduje się sala do ćwiczeń.

Całkowita wartość inwestycji to 4 352 279 zł. Minister Sportu i Turystyki ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej przeznaczył na ten cel dofinansowanie w wysokości 945 800 zł.

er/ zdj. Łukasz Sowiński
Reklama
galeria zdjęć
komentarze
Reklama
Reklama
Koronawirus
Najczęściej czytane
Reklama
Bajania
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl