Aktualności
Czwartek, 12 kwietnia 2018 15:18

Otwarcie Ogrodu Botanicznego UJ już w najbliższą niedzielę

W najbliższą niedzielę, 15 kwietnia, Ogród Botaniczny Uniwersytetu Jagiellońskiego zostanie otwarty na nowy sezon. Odtąd będzie można odwiedzać go codziennie w godzinach 9-19, a szklarnie od 10 do 18 (z wyjątkiem piątków, kiedy będą zamknięte).
Kwitną już m.in. zawilce, hiacynty, derenie, forsycje, różne gatunki ciemierników. W ogrodzie wyrównano ścieżki, umieszczono nowe ławki i kosze, po remoncie jest też fontanna.

Od tego roku zmienia się cena biletu normalnego - będzie kosztował 10 zł, więc o złotówkę więcej niż dotąd. Jak tłumaczy Józef Mitka, podwyżka wynika z wielu inwestycji, jakie prowadzi Ogród Botaniczny. Jedną z planowanych jest kapitalny remont i odtworzenie starej stolarni, która ma się zamienić m.in. w kawiarnię.

Prowadzony też będzie remont wysokiej, widocznej z ulicy Kopernika szklarni nr 5, wraz z przylegającym zimownikiem. Szklarnia, by mogła się w niej nadal znajdować jedna z najstarszych palm daktylowych w Europie, "urośnie" o 7 metrów.

Będzie ośmioboczna, kształtem ma przypominać pierwotną, historyczną konstrukcję z XVIII wieku. Ta inwestycja ma pochłonąć ok. 6 mln zł, ruszy pod koniec tego lub w przyszłym roku.

opr. ab
Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl