Aktualności
Wtorek, 12 maja 2009 19:15

Otwarcie Centrum Kardiologii Inwazyjnej

W Szpitalu Powiatowym im. św. Maksymiliana w Oświęcimiu otwarto Centrum Kardiologii Inwazyjnej, Elektroterapii i Angiologii. W uroczystości wziął udział Członek Zarządu Województwa Małopolskiego Marek Sowa. Gościem honorowym uroczystości był Prezydent Europejskiego Towarzystwa Kardiologicznego prof. Roberto Ferrari.
Jak powiedział podczas otwarcia Członek Zarządu Sowa, ośrodek powstał przy współudziale kardiologów z krakowskiego ośrodka: - Zapewniam, że Szpital im. Jana Pawła II będzie w najbliższych latach objęty dużym wsparciem inwestycyjnym ze strony samorządu regionalnego. Mam nadzieję, że współpraca tych ośrodków będzie układała się jak najlepiej.

Celem nowopowstałego ośrodka jest maksymalne skrócenie czasu oczekiwania pacjentów (z terenu powiatu oświęcimskiego oraz powiatów ościennych) na zabiegi ratujące życie. Jednocześnie w Oświęcimiu będzie możliwe przeprowadzane zabiegów kardiochirurgicznych, według najnowszych światowych standardów, które nie tylko nie wymagają długich hospitalizacji, ale umożliwiają również szybką rehabilitację i w większości przypadków powrót do pełnej aktywności życiowej i zawodowej. W ramach świadczeń medycznych wykonywane będą takie zabiegi jak; wszczepiania rozruszników serca, koronarografii czy koronaroplastyki. W centrum wyodrębniono część administracyjno-biurową, 9-łóżkowy odcinek szpitalny z salą intensywnego nadzoru kardiologicznego oraz część zabiegową z pracownią hemodynamiki oraz wysokiej klasy angiografem firmy Siemens.

(bart)

źródło: Urząd Marszałkowski w Krakowie

Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Kopalnia
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl