Aktualności
Wtorek, 6 lutego 2018 10:00

Oświęcimski Alarm Smogowy rozpoczyna działalność

Oświęcim i sąsiadujące z nim miejscowości leżą w urokliwej Kotlinie Oświęcimskiej. Przy bezwietrznej pogodzie położenie to staje się jednak przekleństwem dla mieszkańców, a okolica jest już teraz jednym z najbardziej zanieczyszczonych miejsc w Polsce i Europie.
"Dlatego zdecydowaliśmy się podjąć wspólną walkę o poprawę jakości powietrza na terenie miasta i gminy Oświęcim, bo wiemy, że oddychanie czystym powietrzem to nasze prawo, a nie przywilej. Bo nie chcemy żyć dalej w miejscu, w którym wyjście z domu zagraża zdrowiu i życiu nas wszystkich" - informują inicjatorzy powołania OAS.

I zapowiadają: "współpracę z władzami lokalnymi na rzecz wypracowania skutecznego planu walki ze smogiem, w tym uruchomienia programu pomocy mieszkańcom w poprawie efektywności energetycznej ich domów, poprawę dostępu mieszkańców do informacji na temat aktualnego zanieczyszczenia powietrza w Oświęcimiu i okolicy, zwiększenie świadomości problemu niskiej emisji oraz upowszechnianie wiedzy na temat tragicznych konsekwencji, jakie niesie smog dla nas wszystkich".

opr.s/
Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl