Golemo
Aktualności
Czwartek, 22 września 2016 15:20

Oświęcim wzbogaci się o halę sportową

Pod koniec września rozpocznie się jedna z największych inwestycji sportowych w mieście. Jak zapowiada oświęcimski magistrat, to po krytej pływalni największa inwestycja w grodzie znad Soły. Przy Zespole Szkół nr 1 u zbiegu ulic Słowackiego i Wróblewskiego budowana będzie hala sportowa.
Elżbieta Majer dyrektor ZS nr 1, największej miejskiej sportowej placówki przyznaje, że hala będzie dobrym rozwiązaniem z uwagi na specyfikę nauczania. A została tak zaprojektowana, aby prowadzić zajęcia dla trzech różnych grup równocześnie. Jest też nowoczesne zaplecze sanitarne.

Katarzyna Kwiecień, rzecznik Urzędu Miasta w Oświęcimiu podaje, że szkoła od 40 lat kształci młodych sportowców. Obecnie liczy blisko 500 uczniów, którzy w szkole podstawowej uczą się gry w tenisa, jazdy na łyżwach i pływania. Gimnazjaliści trenują piłkę siatkową i tenis, a od ubiegłego roku również łyżwiarstwo. O inwestycję zabiegały też od kilku lat miejskie środowiska szkolne i sportowe.

– Wspólnie dyskutowaliśmy o budowie hali, analizowaliśmy gdzie ma powstać, czy ma to być obiekt wolno stojący, czy też przy jednej ze szkół. Ostatecznie zdecydowaliśmy o tej lokalizacji, bo jest tu największa szkoła, która prowadzi klasy sportowe, będzie także dobrze służyć młodzieży z całego Oświęcimia do organizacji zawodów międzyszkolnych – mówi prezydent Janusz Chwierut. – Po godzinach szkolnych hala będzie udostępniona mieszkańcom, stowarzyszeniom, klubom sportowym, którzy będą grali w siatkówkę, koszykówkę, piłkę nożną, w tenisa czy ćwiczyli fitness. Mam nadzieję, że hala będzie wykorzystywana od rana do wieczora przez cały tydzień – dodaje.

Według władz miasta będzie to największa hala w powiecie oświęcimskim z pełnowymiarowymi boiskami do gier halowych, widownią na 400 miejsc. Wybudowany zostanie parking podziemny oraz miejsca postojowe na zewnątrz. Ponadto obok hali będzie boisko, bieżnia i plac zabaw.

Hala sportowa będzie gotowa w połowie 2018 roku.

eł / fot. UM Oświęcim
Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl