Aktualności
Środa, 13 lipca 2016 15:25

Oświęcim na ŚDM: będą utrudnienia na drogach

Oświęcim szykuje się na przyjazd młodych pątników ramach Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016. W związku z bliskością Miejsca Pamięci Auschwitz, będzie ich bardzo dużo. Kierowcy więc muszą liczyć się z utrudnieniami, które wystąpią na przełomie lipca i sierpnia.
Władze miasta nie ukrywają, że przyjazd do Oświęcimia tak dużej grupy młodych ludzi w ramach Światowych Dni Młodzieży spowoduje spore utrudnienia w ruchu.

Warto więc pamiętać, że w okresie od 19 lipca od godz. 22 do 3 sierpnia do godz. 23 parking na bulwarach będzie niedostępny dla samochodów osobowych.

- Będą tam parkować autobusy z pielgrzymami – wyjaśnia Kataryna Kwiecień z oświęcimskiego magistratu.

Z ruchu zostanie wyłączony prawy pas ul. Tysiąclecia od skrzyżowania z ul. Słowackiego do ul. Szustera, gdzie będzie miejsce dla autokarów. Ulica Tysiąclecia i ul. Szustera będą wtedy jednokierunkowe.

Od 22 lipca w godzinach popołudniowych do 24 lipca do godz. 6 nie będzie można poruszać się po ulicach wokół rynku, z uwagi na sobotni koncert Miasto Pokoju - Młodym.

Od 20 lipca do 3 sierpnia 2016 r. zmieniona zostanie organizacja ruchu w rejonie muzeum Auschwitz - Birkenau. Zamknięte dla ruchu pojazdów zostaną ulice w Oświęcimiu: Więźniów Oświęcimia - od ul. Obozowej do ul. Legionów oraz ul. Leszczyńskiej. Natomiast w Brzezince zamknięte dla ruchu pojazdów zostaną ulice: Męczeństwa Narodów, Ofiar Faszyzmu - od ul. Pławskiej do ul. Brzozowej, ul. Kombatantów, ul. Czernichowska - od ul. Męczeństwa Narodów do ul. Jakubowskiego.

W celu zapewnienia pielgrzymom bezpiecznego dojścia do Muzeum oraz powrotu do dworca PKP
w Oświęcimiu, które nie będzie kolidować z ruchem samochodowym i autokarów, zostały wyznaczona następujące trasy piesze:

1. trasa piesza z dworca PKP do Muzeum Auschwitz I: zejście z peronu 1 – przejście terenami kolejowymi wzdłuż restauracji Cassablanca – dalej w lewo do ul. Wyzwolenia – chodnikiem prawą stroną wzdłuż ul. Wyzwolenia – w lewo do ul. Leszczyńskiej i dalej chodnikiem lewą stroną wzdłuż ul. Leszczyńskiej do wejścia na teren Państwowego Muzeum Auschwitz-Birkenau;

2. trasa piesza z Muzeum Auschwitz II – Birkenau do dworca PKP: trasa zostanie poprowadzona ulicami: Ofiar Faszyzmu, Męczeństwa Narodów, Leszczyńskiej do terenów kolejowych wzdłuż ul. Wyzwolenia. W drodze powrotnej piesi pielgrzymi będą kierowani również wzdłuż budynku handlowo-usługowego na ul. Wyzwolenia 2.

eł/
Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl