Aktualności
Sobota, 17 sierpnia 2013 20:46

Oświęcim ma nowego patrona. Peregrynacje relikwii św. Jana Bosko

Setki wiernych z Oświęcimia i innych miast regionu powitały relikwie św. Jana Bosko, które w ramach światowej peregrynacji przybyły do Oświęcimia. Na uroczystej mszy świętej celebrowanej przez biskupa Tadeusza Rakoczego, odczytano dekret Stolicy Apostolskiej, ustanawiający św. Jana Bosko Patronem Miasta Oświęcimia.
Jak informuje portal oswiecimonline.pl, dekret z rąk biskupa odebrał Janusz Chwierut pełniący funkcję prezydenta Oświęcimia, który powiedział: "Święty Jan Bosko nigdy za życia nie był w Oświęcimiu, jednak jego spuścizna wpisała się mocno w dzieje miasta i naznaczyła go swoją obecnością. Dziś dzieło salezjańskie jest kontynuowane w działalności duszpasterskiej oraz pracy edukacyjnej. System wychowawczy księdza Bosko skierowany jest do młodych ludzi. Młodość zaś otwiera Oświęcim na przyszłość".

Wyraził też nadzieję, że św. Jan Bosko będzie czuwał nad miastem i jego mieszkańcami i pozwoli nam czerpać ze swojego wielkiego duchowego bogactwa.

Po mszy świętej ulicami Starego Miasta przeszła procesja z relikwiami. Młodzież salezjańska nie kryła radości skandując: "Jak się dziś czujecie? Bosko? Bosko!" Procesja zakończyła się wniesieniem relikwiarza do sanktuarium Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych.

Wieczorem przed Oświęcimskim Centrum Kultury młodzież zaprezentowała spektakl pt. "Spełniony sen ".

opr.s/

źródło: Oswiecimonline.pl

Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl