Aktualności
Niedziela, 23 kwietnia 2017 10:59

Order uśmiechu dla instruktorów ZHP (zdjęcia)

W Krakowskim Teatrze Groteska miała miejsce uroczystość wręczenia Orderu Uśmiechu harcerskiemu małżeństwu Państwa Kucharskich, którzy są najstarszymi czynnymi drużynowymi pracującymi z zuchami w Polsce.
Barbara i R. Jacek Kucharscy to emerytowani inżynierowie budownictwa i biegli Sądu Rejonowego w Katowicach. Na harcerskim szlaku od 60 lat, od 1962 roku instruktorzy Związku Harcerstwa Polskiego. Założyciele i komendanci kilku krakowskich szczepów oraz kręgu seniorów. Organizatorzy 19 kolonii zuchowych, 34 obozów harcerskich i 22 zimowisk.

Po przejściu na emeryturę zawodową Państwo Kucharscy założyli przy Samorządowym Przedszkolu nr 95 w Krakowie dwie gromady zuchowe dla najmłodszych dzieci. Dojeżdżają z Katowic, by organizować zuchom z 19 Borkowskich Gromad Zuchowych „Krasnalki” i „Wilczki” zbiórki, zawody, wycieczki
i turnieje.

Druh Jacek Kucharski został również w lutym tego roku laureatem małopolskiego Plebiscytu TADEK na Najlepszych Instruktorów ZHP Chorągwi Krakowskiej 2016 roku w kategorii senior. Ich aktywność jest godna naśladowania zarówno przez brać harcerską jak i seniorów w kraju.

Order Uśmiechu jest unikalnym w świecie odznaczeniem nadawanym dorosłym przez dzieci i w ich imieniu za okazywane im serce, przyjaźń i cierpliwość. Wśród Kawalerów Orderu Uśmiechu są m.in. Papież Jan Paweł II, Matka Teresa z Kalkuty, Steven Spielberg, Nelson Mandela czy Anna Dymna.

zdj. ZHP Choragiew Krakowska Magdalena Cholewa

źródło: ZHP Choragiew Krakowska Magdalena Cholewa

Reklama
galeria zdjęć
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl