Parada Smoków
Aktualności
Sobota, 19 kwietnia 2014 20:38

Orawski koszyczek wielkanocny (zdjęcia)

ZUBRZYCA GÓRNA. Orawy, Orawski Park Etnograficzny w Zubrzycy Górnej zorganizował konkurs na „Orawski koszyczek wielkanocny 2014”. Konkurs odbył się w kościele Matki Bożej Śnieżnej na terenie skansenu.
Charakter konkursu był otwarty w którym mógł wziąć udział każdy, kto przygotował i zaprezentował tradycyjną święconkę w koszyczku.

Do oceny święconek została wybrana komisja, która oceniała zgodność zawartości koszyczka z tradycją, użycie tradycyjnych dekoracji i wykonanie koszyczka z naturalnych gałęzi.

Spośród 27 zgłoszonych koszyków jury wybrała i nagrodziła 4 osoby. Poszczególne miejsca otrzymali: I miejsce(300zł) – Władysława Wilczek, II miejsce(200zł) – Ewelina Torba, II miejsce(100zł) – Izabela Wilk-Juraszek i Teresa Pawlak. Nagrody zostały ufundowane przez Muzeum – Orawski Park Etnograficzny. Dodatkowo wyróżniono 6 osób, które otrzymały nagrody książkowe ufundowane przez Renatę Pakos-Wykręt.

Organizatorami konkursu byli: Muzeum – Orawki Part Etnograficzny, Orawskie Centrum Kultury w Jabłonce i Orawska Biblioteka Publiczna w Jabłonce.

er/ zdjęcia Łukasz Sowiński
Reklama
galeria zdjęć
komentarze
Reklama
Reklama
Parada Smoków
Najczęściej czytane
Reklama
WSB
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl