Golemo
Aktualności
Niedziela, 21 grudnia 2014 13:09

Orawski Opłatek w Gminie Jabłonka (zdjęcia)

Jak co roku w Gminie Jabłonka zorganizowano "Orawski Opłatek". Wspólne spotkanie Orawian przy stole wigilijnym, na którym płonęło Betlejemskie Światełko Pokoju - odbyło się w Centrum Kultury Górnej Orawy. Trzem kolejnym osobom wręczono statuetki "Człowiek człowiekowi".
Gospodarzami byli wójt Gminy Jabłonka Antoni Karlak, dziekan dekanatu orawskiego, proboszcz Parafii Przemienienia Pańskiego w Jabłonce ks. Kazimierz Czepiel oraz przewodniczący Rady Gminy Jabłonka Eugeniusz Moniak.

Podczas świętowania wręczono nagrodę Wójta Gminy Jabłonka "Człowiek człowiekowi" trzem zasłużonym osobom z Orawy. Ksiądz Stanisław Krupa został odznaczony m.in. za angażowanie się w życie społeczne i kulturalne regionu Orawy podczas pełnienia funkcji Dziekana Dekanatu Jabłonka. Magdalena Dziubek jest osobą bardzo popularną na Orawie, znaną i szanowaną za długoletnią i ofiarną pracę zawodową w aptece i pomoc drugiemu człowiekowi. Trzecią osobą wyróżnioną jest były burmistrz Miasta Trstená Józef Dubiak. Uhonorowany został za budowanie partnerstwa między miastem Trstená na Słowacji, a Gminą Jabłonka przyczyniając się do rozwoju regionu i wzmacniania kontaktu między sąsiadującymi społecznościami Polskiej i Słowackiej Orawy.

Poświęcono także figurę Chrystusa Frasobliwego wykonaną przez trzech rzeźbiarzy orawskich: Jerzego Fugiela, Eugeniusza i Marcina Lichosyta. Rzeźba będzie wystawiona w budynku Orawskiego Centrum Kultury. Z bożonarodzeniowymi życzeniami do zebranych zwrócił się wójt Antoni Karlak, proboszcz Parafii Przemienienia Pańskiego w Jabłonce ks. Kazimierz Czepiel poświęcił opłatki, którym łamali się wszyscy zebrani goście, składając sobie świąteczne życzenia. Na zakończenie można było wysłuchać polskich kolęd i pastorałek w wykonaniu Krystyny Giżowskiej.

er/ zdj. Łukasz Sowiński
Reklama
galeria zdjęć
komentarze
Reklama
Reklama
Koronawirus
Najczęściej czytane
Reklama
Bajania
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl