Aktualności
Piątek, 19 maja 2017 13:57

Okrutnie dręczyli kolegę, a potem uciekli do Zakopanego. Tu zatrzymała ich policja

Policjanci z Wadowic wraz z policjantami z Zakopanego zatrzymali 19-letnią kobietę oraz dwóch mężczyzn w wieku 25 i 27 lat, podejrzanych o pozbawienie człowieka wolności ze szczególnym udręczeniem.
Początkowo wszystko działo się na terenie powiatu wadowickiego. Pod koniec kwietnia sprawcy podstępem zwabili swojego 30-letniego znajomego do domku letniskowego, obezwładnili go gazem, skrępowali, a następnie kilkakrotnie pobili. Po kilku godzinach pokrzywdzony, wykorzystując chwilę nieuwagi swoich oprawców, zbiegł do pobliskich zabudowań.

Sprawcy obawiając się zatrzymania przez policję, nie powrócili do swoich miejsc zamieszkania. Po kilku dniach intensywnie prowadzonych poszukiwań ustalono, że ukrywają się w Zakopanem. Wadowiccy kryminalni wspólnie z policjantami z Zakopanego zatrzymali całą trójkę w jednym z zakopiańskich pensjonatów. W miejscu, gdzie się ukrywali, policjanci znaleźli pojemniki z gazem pieprzowym, noże, maczety i taśmy, które mogły służyć do skrępowania 30-latka.

Zatrzymani to: 19-letnia mieszkanka Katowic, 25-letni mieszkaniec Krakowa oraz 27- letni mieszkaniec powiatu wadowickiego . Na podstawie zebranych dowodów prokurator przedstawił im zarzuty pozbawienia człowieka wolności ze szczególnym udręczeniem oraz kierowania gróźb karalnych. Sąd zastosował wobec nich areszt tymczasowy na 3 miesiące.

oprac. r/

źródło: KPP Wadowice

Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl