Kopalnia
Aktualności
Niedziela, 3 stycznia 2021 12:40

Okoliczności tragedii w Nowej Białej bada prokuratura

Na początku przyszłego tygodnia znane mają być wyniki sekcji zwłok trzech młodych mieszkańców Nowej Białej, uczestników imprezy sylwestrowej w budynku szatni sportowej klubu sportowego Łęgi.
- Wszczęte zostało śledztwo w sprawie nieumyślnego spowodowania śmierci. Wstępnie wykluczono udział osób trzecich w zdarzeniu. W poniedziałek lub we wtorek poznamy wyniki sekcji zwłok. Na miejscu przeprowadzone zostały oględziny, trwają też przesłuchania świadków. Co do okoliczności mogę powiedzieć, że potwierdzają się ustalenia, o których informują media - powiedział w rozmowie z podhale24.pl Prokurator Rejonowy w Nowym Targu Krzysztof Bryniarski.

Przypomnijmy, iż nie żyje dwóch 19-latków i jeden 18-latek, mieszkańcy Nowej Białej. Z nieoficjalnych informacji wynika, że w pomieszczeniach klubu KS Łęgi Nowa Biała przy stadionie zorganizowana została impreza sylwestrowa z udziałem kilkunastu osób. Po imprezie większość rozeszła się do domów, na miejscu została trójka młodych mężczyzn. Budynek był ogrzewany piecem zasilanym agregatem prądotwórczym. Rano jeden z mieszkańców miejscowości powiadomił policję, że w szatni klubu są trzy nieprzytomne osoby. Mimo reanimacji młodzi mężczyźni zmarli prawdopodobnie w wyniku zatrucia tlenkiem węgla.

Noworoczną tragedię w Nowej Białej opisują media w całej Polsce. Na miejscu byli dziennikarze największych telewizji TVP Info, Polsat i TVN.

r/ fot. M. Adamowski
Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Kopalnia
Najczęściej czytane
Reklama
cross
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl