Aktualności
Czwartek, 18 sierpnia 2016 08:56

Ograniczenia w prędkości nie tylko na Alejach?

Władze Krakowa analizują rozszerzenie ograniczenia dopuszczalnej prędkości nie tylko na Alejach Trzech Wieszczów, ale i na innych. To efekt postulatów społeczności Krakowa.
Jacek Majchrowski, prezydent Krakowa, odniósł się do pomysłu wprowadzenia ograniczenia prędkości na Alejach z 70 km/h do 50 km/h. Jak poinformował, zmiana dopuszczalnej prędkości na Alejach Trzech Wieszczów była jednym z postulatów mieszkańców w trakcie obrad Forum na rzecz czystego powietrza. Włodarz Krakowa zaznaczył, że społeczność lokalna podnosiła, iż obniżenie dopuszczonej prędkości pojazdów w centrum stolicy Małopolski pozwoli poprawić bezpieczeństwo w ruchu drogowych, w tym zredukować liczbę śmiertelnych wypadków z udziałem pieszych oraz obniżyć emisje hałasu a także zmniejszyć stopień zanieczyszczenia powietrza. Postulowano też, że nadmierna prędkość rozwijana przez samochody nie sprzyja przepustowości jednego z najbardziej zakorkowanych rejonów miasta.

Prezydent Krakowa zaznaczył ponadto, że jeżeli analiza powdrożeniowa wykaże zasadność wprowadzonych zmian, rozważone zostanie wprowadzenie podobnych ograniczeń na innych ulicach a także II obwodnicy miasta.

eł/fot. Krakow.pl
Wici
Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Intermed
Najczęściej czytane
Reklama
Bike
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl