Aktualności
Czwartek, 12 października 2017 09:48

Ogólnopolska premiera filmu „Ach Śpij Kochanie” (zdjęcia)

W środę w kinie Kijów.Centrum odbyła się ogólnopolska premiera filmu „Ach Śpij Kochanie”.
Na czerwonym dywanie zobaczyliśmy twórców obrazu, a wśród gwiazd m.in. odtwórców głównych ról: Andrzeja Chyrę , Andrzeja Grabowskiego, Krzysztofa Bochenka, Tadeusza Łomnickiego, Tomasza Schimscheinera

Autorem scenariusza jest Andrzej Gołda, a w role główne wcielą się Andrzej Chyra i Tomasz Schuchard. Koproducentami filmu są Krakowskie Biuro Festiwalowe i Krakow Film Commission.

W nowej produkcji będzie można zobaczyć czołowych polskich aktorów m.in.: Andrzeja Grabowskiego, Bogusława Lindę , Arkadiusza Jakubika, Karolinę Gruszkę, Katarzynę Warnke i Katarzynę Figurę.

„Ach śpij kochanie” to także film psychologiczny. Pokazuje jak osoba żyjąca w totalitarnym systemie mogła prowadziła wystawne życie, była elegancka, jeździła samochodem i wyróżniała się na tle szarej, PRL-owskiej rzeczywistości, przez co wpływała na innych.

W filmie Władysław Mazurkiewicz, przystojny, elegancki, pełen uroku playboy, a jednocześnie wielokrotny morderca, jest rozpracowywany przez młodego, oddanego systemowi komunistycznemu milicjanta Karskiego. Jego nieustępliwość powoduje, że zbrodniarz zostaje ujęty, skazany i stracony. Zaskakujący rozwój śledztwa sprawia jednak, że Karski rewiduje swoje poglądy polityczne.

Władysław Mazurkiewicz (1911-1959) mieszkał przy pl. Biskupim w Krakowie. Udowodniono mu sześć zabójstw. Zabijał dla zysków finansowych. Podejrzewano, że jest informatorem Gestapo, a potem bezpieki, ale IPN nie znalazł na to dowodów. Komunistyczny wymiar sprawiedliwości był mu przychylny, tłumaczono, że jego ofiary nie były wartościowe dla socjalistycznego systemu. Jego narzędziem zbrodni był pistolet. Używał także trucizn. Mazurkiewicz sam przyznał się do zarzucanych mu czynów i w 1956 r. został skazany na karę śmierci. Wyrok wykonano w styczniu 1957 r.

Film "Ach śpij kochanie" został laureatem ubiegłorocznej, ósmej edycji konkursu na wspieranie produkcji filmowej, który jest organizowany przez Regionalny Fundusz Filmowy w Krakowie i finansowany ze środków województwa małopolskiego i miasta Krakowa.

Tomasz Cichocki i materiały prasowe KBF i Monolith films
Reklama
galeria zdjęć
komentarze
Reklama
Reklama
Groteska
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl