Aktualności
Wtorek, 10 października 2017 09:40

Oficjalnie ruszyła budowa największej galerii handlowej na Podhalu - Color Park w Nowym Targu

W poniedziałek inwestorzy w towarzystwie m.in. starosty Krzysztofa Fabera, burmistrza Grzegorza Watychy i księdza Jana Karlaka, wmurowali akt erekcyjny pod powstający na granicy Nowego Targu i Szaflar obiekt.
Galeria, której inwestorem jest spółka Nowotarska, ma być otwarta jesienią przyszłego roku. Generalnym wykonawcą inwestycji została firma FB ANTCZAK z Kalisza. Podczas dzisiejszej uroczystości, która rozpoczęła się w karczmie Zadyma, prezes Zbigniew Głowacki mówił, że Color Park powstał przede wszystkim z myślą o potrzebach lokalnej społeczności. - Centrum oprócz szerokiej oferty handlowej będzie realizowało w znacznym stopniu także funkcje rozrywkowe - multipleks kinowy Cinema 3D, klub fitness, place zabaw. Wszystko to ma dostarczyć mieszkańcom Nowego Targu tych usług, których do tej pory brakowało. Ponadto mamy w przyszłości w planach realizację na terenie obiektu wielu wyjątkowych imprez i wydarzeń kulturalno-rozrywkowych - mówił.

Marcin Antczak, prezes FB ANTCZAK, zwrócił uwagę na szybkie tempo budowy obiektu. - Pierwsze prace na budowie inwestycji rozpoczęliśmy we wrześniu tego roku. Wspólnie z inwestorem mamy ambicje zrealizować inwestycje w okresie roku. Harmonogram prac jest bardzo napięty, ale realny, zwłaszcza, że nasza firma ma wieloletnie doświadczenie w realizacji wielkogabarytowych obiektów, także galerii handlowych. Zakładamy, że do końca roku będzie można podglądać już pierwszą kondygnację, a na przełomie kwietnia i maja chcemy przekazać pierwsze lokale najemcom, aby mogli przygotowywać ich finalne aranżacje - mówił.

Aktualnie trwają zaawansowane prace nad komercjalizacją obiektu. Ponad 70% obiektu jest już wynajęta, a na znaczną część pozostałej powierzchni finalizowane są umowy najmu. W obiekcie znajdą się OBI - największy w regionie market „Dom i Ogród”, jedyny w regionie multiplex – 4 salowe kino Cinema 3D, supermarket spożywczy, ponad 80 salonów polskich i zagranicznych marek, sklepy odzieżowe, obuwnicze i sportowe, perfumeria, drogeria oraz szereg punktów usługowych i gastronomicznych, a także restauracja Drive Thru czy stacja paliw. Dla klientów przewidziano także 560 miejsc parkingowych.oprac. r/

źródło: mat. prasowy

Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl