Aktualności
Sobota, 30 maja 2009 23:56

Odznaczenia prezydenta dla małopolskich samorządowców

Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej Lech Kaczyński nadał odznaczenia państwowe Marszałkowi Małopolski Markowi Nawarze, Wicemarszałkowi Romanowi Ciepieli i Wiceprzewodniczącemu Sejmiku Województwa Małopolskiego Kazimierzowi Barczykowi. Odznaczeni zostali wyróżnieni za wybitne zasługi dla samorządu terytorialnego i przemian demokratycznych w Polsce oraz za działalność państwową i publiczną.
Uroczystość miała miejsce w Pałacu Prezydenckim w Warszawie podczas obchodów Dnia Samorządu Terytorialnego. Wicemarszałek Roman Ciepiela został odznaczony Złotym Krzyżem Zasługi, Marszałek Marek Nawara i Wiceprzewodniczący Kazimierz Barczyk - Krzyżami Oficerskimi Orderu Odrodzenia Polski. Marszałek Marek Nawara nie uczestniczył w uroczystości z powodu choroby.

Podczas spotkania z samorządowcami Prezydent Lech Kaczyński zwrócił uwagę na drugą ważną datę obok 4 czerwca 1989 r. – na 27 maja 1990 r., kiedy to odbyły się pierwsze w powojennej historii wolne wybory władz gmin: - Rozpoczął się naturalny, sprawdzony w systemach demokratycznych proces wyłaniania osób, które zdobywszy zaufanie wyborców i doświadczenie są przygotowane do pełnienia funkcji liderów swoich lokalnych społeczności. Nie byłoby dzisiejszej Polski bez olbrzymiej, twórczej energii, którą wyzwoliła samorządowa reforma, bez ogromnego wysiłku i osiągnięć samorządowców – podkreślił Prezydent.

Fot. Kancelaria Prezydenta RP

źródło: Urząd Marszałkowski w Krakowie

Reklama
komentarze
Partnerzy malopolskaonline.pl