Aktualności
Piątek, 10 lipca 2015 10:46

Od września wraca połączenie Kraków-Balice

Po 1,5 rocznej przerwie spowodowanej remontem na linii kolejowej, od 1 września 2015r., powraca połączenie Kraków Główny - Kraków Balice, które zapewni dojazd z centrum Krakowa bezpośrednio do Międzynarodowego Portu Lotniczego im. Jana Pawła II. Połączenie obsługiwane będzie przez spółkę Koleje Małopolskie.
- Szacujemy, że w początkowym okresie funkcjonowania połączenia przejmiemy ok. 25 proc. wszystkich pasażerów portu lotniczego w Balicach. W przyszłym roku liczba ta wzrośnie, prawdopodobnie do ok. 30 proc – mówił podczas konferencji prasowej członek zarządu Jacek Krupa. Jak dodał, jest to usługa kierowana do pasażerów portu lotniczego lecz głównie jednak do mieszkańców Małopolski, którzy z połączenia będą korzystać na stałe, np. dojeżdżając codziennie do pracy. To właśnie dla nich przygotowano propozycję biletów miesięcznych. Wszyscy korzystający z połączenia Kraków Główny-Balice okazjonalnie będą musieli za jednorazowy przejazd zapłacić 8 zł. Jest to również atrakcyjna cenowo propozycja, bowiem 8 zł za przejazd na tej trasie to cena z 2009 r.

- Liczymy na to, że przejazdy na linii Kraków Główny-Balice spotkają się z dużym zainteresowaniem pasażerów. Dbamy o to, by nasza oferta zarówno dla turysty jak i dla mieszkańców była na najwyższym poziomie: atrakcyjna cenowo, punktualna, obsługiwana przez tabor o wysokim standardzie – podkreślił Jacek Krupa.

Prezes Kolei Małopolskich Ryszard Rębilas mówił, że punktualność, komfort podróży oraz ceny biletów to atuty, które najbardziej sobie cenią pasażerowie Kolei Małopolskich. - Wysoki standard realizowanych przez nas przyjazdów będziemy chcieli utrzymać również na kolejnych przejmowanych przez nas liniach – podkreślił.

Cena jednorazowego biletu na obsługiwanej od grudnia 2014r. przez Koleje Małopolskie trasie Wieliczka Rynek-Kopalnia – Kraków Główny to 3 zł. Od września pasażer, który będzie chciał pokonać całą obsługiwaną przez Koleje Małopolskie trasę od Wieliczki do portu w Balicach zapłaci jednorazowo 11 zł.

Czas przejazdu z Krakowa Głównego do Krakowa Balic wyniesie 18 minut. Pociągi Kolei Małopolskich kursować będą z częstotliwością co pół godziny. Odjazdy z Krakowa Głównego będą odbywać się w cyklu 5’ i 35’ po każdej pełnej godzinie, natomiast odjazdy z Krakowa Balic 16’ i 46’ po każdej pełnej godzinie (wyjątek stanowić będzie kilka wieczornych kursów po godz. 21:00, które ze względów technicznych odjadą z Krakowa Balic 11’ i 41’ po pełnej godzinie). Na trasie powstały również trzy nowe przystanki: Kraków Młynówka, Kraków Zakliki oraz Kraków Olszanica.

Pierwszy w dobie pociąg odjedzie z Krakowa Głównego o godz. 4:05. W kierunku przeciwnym ostatni pociąg ze stacji Kraków Balice wyruszy o godz. 0:11.

Od września 2015r. codziennie do stacji Kraków Balice docierać będzie 39 pociągów z czego: 33 pociągi w relacji Wieliczka Rynek – Kopalnia – Kraków Balice i 6 pociągów w relacji Kraków Główny – Kraków Balice. Tyle samo pociągów ruszy w powrotnym kierunku.

źródło: UMWM

Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl