Aktualności
Piątek, 3 lipca 2015 00:15

Od 4 lipca: zawężenie na S7 pod remontowanym wiaduktem w Rząsce

W związku z trwającym remontem wiaduktu w ciągu ulicy Krakowskiej, nad drogą ekspresową S7, w miejscowości Rząska od godziny 7.30, w sobotę 4 lipca wprowadzona zostanie zmiana organizacji ruchu. Na odcinku ponad 200 metrów zamknięte dla ruchu zostaną lewe pasy na obydwu jezdniach (pasy wewnętrzne).
Zawężenie dotyczy odcinka pomiędzy węzłami Radzikowskiego i Balice. Zmiana ta związana jest z naprawą spodu konstrukcji betonowej wiaduktu, która trwać będzie do 25 lipca br.

- Remont wiaduktu w Rząsce był niezbędny ze względu na jego zły stan techniczny. Zakres prac obejmuje m.in.: rozbiórkę istniejącej nawierzchni jezdni, izolacji, chodników, gzymsów, chodników na dojazdach, schodów, barier, balustrad, krawężników, elementów odwodnienia i płyt przejściowych, remont konstrukcji pomostu z dostosowaniem do obciążeń klasy B wg PN-85/S-10030, odtworzenie płyt przejściowych i remont skrzydeł, wykonanie izolacji i nawierzchni, drenażu poprzecznego za płytami przejściowymi, nowych kap chodnikowych, gzymsów, odwodnienia obiektu i dylatacji. Zabezpieczone zostaną skorodowane elementy zbrojenia. Zamontowane będą nowe bariery i balustrady - wymienia Iwona Mikrut z GDDKiA.

opr. s/

źródło: GDDKiA

Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Kopalnia
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl