Aktualności
Wtorek, 18 grudnia 2018 15:15

Od 1 marca 2019 r. Muzeum Historyczne Miasta Krakowa będzie miało nową nazwę – Muzeum Krakowa

Muzeum Historyczne Miasta Krakowa od 1 marca 2019 r. będzie miało nową skróconą nazwę – Muzeum Krakowa. Zmianie ulegnie też logotyp muzeum, a zwiedzający z okazji 120-lecia istnienia instytucji zobaczą nowe wystawy.
Przekształcenie muzeum oficjalnie nastąpi na początku marca, jednak instytucja będzie używała dwóch nazw – w oficjalnych pismach będzie to Muzeum Historyczne Miasta Krakowa, a w komunikatach Muzeum Krakowa. Nowa nazwa zapowiada też zmiany, muzealnicy chcą położyć silny akcent na współpracę z odbiorcami i wsłuchiwanie się w ich oczekiwania oraz opinie.

Dodatkowo muzeum będzie miało nową identyfikację graficzną. Stalowo-pomarańczowe logo zbudowane z dwóch identycznych kształtów. Jeden z nich jest obrócony o 90 stopni względem drugiego. W ten sposób tworzą litery M i K.

To nie koniec zmian w muzeum. Z okazji 120-lecia istnienia instytucji muzealnicy przygotowali dla zwiedzających szereg atrakcji m.in. wystawy, koncert i prezentację nowych nabytków. Motywem przewodnim obchodów będzie lustro symbol wejrzenia w głąb siebie, szukania tożsamości. A hasłem przewodnim „Jestem Kraków”.

Przypominamy, pomysł na przekształcenie nazwy był zainicjowany przez mieszkańców. Pod koniec zeszłego roku muzeum przeprowadziło konsultacje społeczne na temat zmiany nazwy. W ankietach 75% respondentów zaproponowało nową nazwę, a najczęściej proponowaną było Muzeum Krakowa.

źródło: Fot. MHK / materiały prasowe

Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl