Aktualności
Piątek, 23 marca 2018 09:01

Od 1 kwietnia przyszłego roku w Krakowie nowe zasady segregowania odpadów

Od przyszłego roku miasto będzie zobowiązane do wprowadzenia w życie nowych zasad segregowania odpadów. Będziemy m.in. oddzielać i wyrzucać do osobnego, brązowego kubła „bio” odpady kuchenne. Od grudnia trwa pilotażowy program odbioru bioodpadów obejmujący 485 lokali w mieście.
Rozporządzenie ministra środowiska z grudnia 2016 r., do którego musimy się dostosować, wprowadza we wszystkich gminach w Polsce nowy, jednolity model zbierania odpadów. W altanach śmietnikowych przybędzie kubłów.

Do niebieskiego pojemnika będziemy od początku kwietnia przyszłego roku wyrzucać papier, do żółtego - metale i tworzywa sztuczne, do zielonego - szkło. Odpady zmieszane będą trafiały do innych pojemników niż do tej pory, a dodatkowo pojawi się pojemnik brązowy - na bioodpady z kuchni.

Ten ostatni testują już mieszkańcy niespełna pół tysiąca mieszkań w Krakowie, w różnych lokalizacjach: na Prądniku Białym, Grzegórzkach i w Nowej Hucie. W sumie do 10 pilotażowo ustawionych kubłów o pojemności 240 litrów powinni wyrzucać resztki żywności (kości - nie), obierki z owoców i warzyw, skorupki jaj, fusy po kawie, zużyte torebki herbaty ekspresowej, zwiędłe kwiaty cięte i doniczkowe.

opr. ab
Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl