Aktualności
Poniedziałek, 11 stycznia 2021 18:09

Od 18 stycznia najmłodsi uczniowie wracają do szkół

Podczas popołudniowej konferencji prasowej Minister Edukacji poinformował o powrocie od poniedziałku do szkół uczniów z klas I-III szkół podstawowych. Na pytanie - kiedy stacjonarne nauczanie obejmie starsze klasy, Przemysław Czarnek odpowiedział: "najszybciej, jak to będzie możliwe".
- Mam pełne przekonanie, że jesteśmy najlepiej jak to możliwe przygotowani do powrotu dzieci z klas I- III do szkół. Dziękuję wszystkim za konsultacje, za to, że wkładają tyle wysiłku w to, aby nauczanie było jak najbardziej bezpieczne - mówił minister. I dodał: - Ponowne uruchomienie nauczania stacjonarnego dla klas I-III jest decyzją bardzo ważną, bo nauczanie zdalne w najmłodszych grupach jest najmniej efektywne oraz najbardziej uciążliwe dla uczniów, nauczycieli i rodziców.

Do szkół nie wrócą na razie dzieci, których współ-domownicy znajdują się na kwarantannie. Samo nauczanie w szkołach ma odbywać się - o ile to możliwe - w odległych od siebie klasach, na różnych piętrach, a nauczyciele jednej klasy nie powinni mieć kontaktu z innymi klasami.

s/ zdj. Adam Guz / KPRM
Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl