Aktualności
Piątek, 1 grudnia 2017 19:40

Obywatel Turcji z fałszywymi dokumentami

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Krakowie-Balicach zatrzymali 29 listopada br. obywatela Turcji. Cudzoziemiec przylatujący z Grecji posiadał przy sobie trzy dokumenty tożsamości.
Po wylądowaniu samolotu rejsowego z Aten, mężczyzna okazał podczas kontroli włoski dokument tożsamości, a następnie polski dowód osobisty wydane na polskie dane personalne. Dokumenty wzbudziły wątpliwości u funkcjonariuszy, co do ich autentyczności. Okazało się, że obydwa zostały przerobione. Dodatkowo w bagażu ujawniono trzeci dokument – oryginalne tureckie prawo jazdy.

Cudzoziemiec przyznał, że fałszywe dokumenty zakupił na terytorium Grecji za kwotę 1400 Euro. Miały mu pomóc w przedostaniu się do Holandii.

Mężczyźnie postawione zostały zarzuty dotyczące przekroczenia granicy państwowej wbrew przepisom, posłużenia się sfałszowanym dokumentem oraz próby posłużenia się kolejnym nieautentycznym dokumentem tożsamości.

Następnego dnia zatrzymany złożył w PSG w Krakowie-Balicach wniosek o nadanie ochrony międzynarodowej w związku z prześladowaniami politycznymi w swoim kraju pochodzenia. Na decyzję w tej sprawie cudzoziemiec oczekiwać będzie w Strzeżonym Ośrodku dla Cudzoziemców.

opr. s/

źródło: KOSG

Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Kopalnia
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl