Aktualności
Czwartek, 4 czerwca 2015 09:31

Obywatel Słowacji przewoził wbrew przepisom prawie tysiąc litrów paliwa

Funkcjonariusze Placówki Straży Granicznej z Zakopanego skontrolowali obywatela Słowacji, który przewoził prawie tysiąc litrów benzyny bezołowiowej. Mężczyzna naruszył przepisy ustawy o przewozie towarów niebezpiecznych.
"W zatrzymanym do kontroli w Niedzicy samochodzie ciężarowym funkcjonariusze Śląsko–Małopolskiego Oddziału Straży Granicznej ujawnili zbiornik, w którym obywatel Słowacji przewoził blisko tysiąc litrów benzyny. Towar podlegający przepisom ADR przewożony był pojazdem, który nie posiadał świadectwa dopuszczenia do przewozu towarów niebezpiecznych, wymaganych tablic i nalepek ostrzegawczych. W samochodzie nie było również ważnych gaśnic ani odpowiednich środków ochronnych, niezbędnych podczas transportu takich towarów" - informują pogranicznicy.

SG uznała, że istnieje zagrożenie dla ludzi i środowiska, dlatego podjęto środki zaradcze - zatrzymano pojazd do czasu przybycia specjalistycznej jednostki Straży Pożarnej, która przepompowała paliwo do cysterny.

Zgodnie z ustawą o przewozie materiałów niebezpiecznych stwierdzone naruszenia zagrożone są karą pieniężną w wysokości 10 tys. zł.

opr. s/ zdj. Śląsko-Małopolski OSG

źródło: Śląsko-Małopolski OSG

Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl