Golemo
Aktualności
Wtorek, 25 sierpnia 2020 09:37

Nowy repertuar Teatru Groteska

Teatr Groteska nie zwalnia tempa, przygotował dla swoich Widzów bogatą ofertę kulturalną. Będzie można zobaczyć klasyczne teksty w niepowtarzalnej oprawie plastycznej.
„Tętniący życiem teatr, radość i zadowolenie widzów ponownie zagościły w Grotesce i są to dla nas dowody jak ważne miejsce na mapie kulturalnej Krakowa tworzymy. Tym bardziej miło jest nam zaprosić Państwa na spektakle w nowym sezonie, który otwarliśmy już w sierpniu” – mówi Zastępca Dyrektora ds. Administracyjno-Prawnych Ewa Wajda.

Najmłodszych rozbawią między innymi „Trzy świnki” i „Pchła Szachrajka”, a uczniów szkół podstawowych „Przygody Tomka Sawyera” i „Ania z Zielonego Wzgórza”. Rusza także scena dla dorosłych, których 19 września teatr zaprasza na „Dzienniki Gwiazdowe” Stanisława Lema.

Największą atrakcją nowego sezonu będzie niewątpliwie długo oczekiwana premiera „Niesamowitych przygód 10 skarpetek (czterech prawych i sześciu lewych)” w reż. Lecha Walickiego. Niezwykła historia o lekkim zabarwieniu kryminalnym zaskoczy widzów wielością wątków, postaci i charakterów. Groteskową adaptację uwielbianej przez dzieci twórczości Justyny Bednarek wzbogacą: scenografia Małgorzaty Zwolińskiej i choreografia Macieja Florka.

Z myślą o Widzach przygotowano także ofertę specjalną: „Teatr na wyłączność”. To unikatowa okazja, żeby w dobie ograniczeń sanitarnych w pełni bezpiecznie cieszyć się teatrem. Teatr oferuje możliwość zamówienia wybranego spektaklu spośród ośmiu tytułów - takich jak „Tańcowały dwa Michały” lub „Nie płacz, Koziołku” - w dowolny dzień roboczy. Szczegółowa oferta oraz repertuar dostępne są stronie www.groteska.pl.

W nowym sezonie planowane są liczne warsztaty plastyczne i teatralne dla dzieci i młodzieży, a także szkolenia dla nauczycieli. Nie zabraknie uwielbianych przez publiczność spotkań w ramach Kodu i Sceny Mistrzów.


mat. prasowy, opr. wo/
Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Groteska
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl