Aktualności
Środa, 7 września 2016 12:11

Nowy rektor PPWSZ w Nowym Targu planuje budowę kampusu. Potrzebna mu pomoc samorządów

Dr hab. ks. Stanisław Gulak oficjalnie objął obowiązki rektora Podhalańskiej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Targu. Przygotowując się do objęcia funkcji spotkał się m.in. z większością starostów, burmistrzów i wójtów na Podhalu.
Dr hab. ks. Stanisław Gulak oficjalnie objął obowiązki rektora Podhalańskiej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Targu. Przygotowując się do objęcia funkcji spotkał się m.in. z większością starostów, burmistrzów i wójtów na Podhalu.

- Pod pretekstem wizyt kurtuazyjnych zrodziło się wiele pomysłów. Wiele z tych spotkań przerodziło się w bardzo konkretne i merytoryczne dyskusje, włącznie z określeniem obszarów do wspólnego zagospodarowania w najbliższej przyszłości. Mam nadzieję, że nawet te pierwsze kontakty zaowocują wymiernymi korzyściami dla zaangażowanych stron - podkreśla.

W wywiadzie przygotowanym przez uczelnię mówi też o swoich planach i celach oraz jak chciałby zmienić "Podhalańską".

- Wyznaczyłem sobie wiele celów do osiągnięcia, ale przytoczę tylko dwa. Pierwszy, to stary szpital w Nowym Targu, który lada rok zacznie służyć naszym studentom. Chciałbym, aby podczas mojego rektorowania rozpocząć budowę nowoczesnego kampusu. Drugi cel, to taki rozwój uczelni, aby jubileusz dwudziestolecia jej istnienia rozpoczynać już jako Podhalańska Akademia. Wiem, wiem, to poważne marzenia, ale kto nie marzy, ten nie zdobywa. Wierzę, że się uda nam wszystkim, dla których "Podhalanka" brzmi dumnie - podkreśla rektor.

Stanisław Gulak chciałby też bliższej współpracy z biznesem. - Chciałbym, aby otoczenie gospodarcze, a w szczególności pracodawcy w regionie mieli realny wpływ na kształtowanie sylwetki absolwenta - proponuje. - Myślę, że dobrym zwiastunem działań na przyszłość jest inicjatywa spotkań z przedstawicielami biznesu. Sądzę, że uda się wraz ze sponsorem - Bankiem Zachodnim WBK, zorganizować już w październiku pierwsze „biznesowe śniadanie” w murach naszej Uczelni. Bierzmy przykład z wielkiej dyplomacji, gdzie najważniejsze decyzje zapadają podczas posiłków, na przykład lunchu - dodaje.

Rektor poinformował też, że złożył rezygnację z funkcji kapelana wojsk specjalnych i o zwolnienie ze służby wojskowej. - Powołanie do kapłaństwa, jest jednym z najważniejszych wydarzeń w życiu człowieka, a ja traktuję moją służbę kapłańską bardzo poważnie i będę ją dzielił ze służbą dla Podhalańskiej Uczelni. Nie mniej jednak pragnę uspokoić, że nie widzę kolizji pomiędzy wypełnianiem obowiązków Rektora i obowiązków księdza. I tak zapewne będzie - zapewnia.

Źródło: PPWSZ, oprac. r/ zdjęcia Mieczysław Karpiel
Reklama
galeria zdjęć
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl