Golemo
Aktualności
Środa, 27 sierpnia 2014 11:15

Nowy most w Szczawnicy. Odbudowa po powodzi

Szczawnica otrzymała od rządu milion złotych na odbudowę mostu żelbetowego nad potokiem Sopotnickim w ciągu ulicy Staszowa, który w maju zniszczyła powódź.
- Ogłaszamy przetarg na wykonanie robót gdyż jesteśmy zobligowani do przedstawienia umowy z wykonawcą do 22 września. Interesujące nas zarządzenie zostało w końcu podpisane przez premiera i możemy ten przetarg przeprowadzać. Przygotowaliśmy niezbędną uproszczoną dokumentację i złożyliśmy w starostwie zgłoszenie o planowanym rozpoczęciu robót. Liczyliśmy, że zarządzenie będzie podpisane wcześniej gdyż w tym przypadku czas jest niezwykle ważny, gdyż z jednej strony musimy odpowiednio wcześniej wyłonić wykonawcę ale też wykonać roboty jeszcze przed okresem zimowym - mówi burmistrz Grzegorz Niezgoda.

Oferta wykonawcy musi być złożona do 09 września i obejmować całkowitą przebudowę mostu wraz z dojazdami oraz zabezpieczenie korpusu drogi.

Burmistrz ogłosił również przetarg na wykonanie uproszczonej dokumentacji technicznej odbudowy mostu na ulicy Zawodzie, który również jest przewidziany do wykonania na podstawie uproszczonej dokumentacji i dokonania jedynie zgłoszenia w Starostwie Powiatowym. Środki na ten cel mają pochodzić z budżetu państwa na usuwanie skutków klęsk żywiołowych w 2015 roku.

- Most na Zawodzie jest trochę bardziej skomplikowaną inwestycją w przypadku której musimy przewidzieć inne rozwiązania techniczne niż te które funkcjonowały do tej pory. Sama dokumentacja jest nam potrzebna jako materiał do znalezienia najlepszego rozwiązania zgodnego z obecnymi przepisami w zakresie budowy obiektów mostowych. Środki na ten cel mamy wstępnie obiecane ze strony wojewody w przyszłym roku - wyjaśnia burmistrz Niezgoda.

Źródło: Urząd Miasta i Gminy Szczawnica, oprac. r/
Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Koronawirus
Najczęściej czytane
Reklama
Bajania
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl