Aktualności
Środa, 18 czerwca 2014 00:06

Nowy most na drodze krajowej w Biertowicach - wizualizacja

W miejscowości Biertowice (pow. myślenicki) na drodze krajowej nr 52 powstanie nowy most. W miejscu dotychczasowego, wysłużonego już obiektu, wybuduje go na zlecenie krakowskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Skanska. Nowa przeprawa przez rzekę Skawinka będzie gotowa we wrześniu przyszłego roku. Koszt budowy nowego mostu wyniesie 3,4 mln zł brutto.
Most będzie miał ciekawą konstrukcję łukową, do której będzie podwieszony ustrój nośny za pomocą wieszaków wysokiej wytrzymałości. Na budowie zyskają także piesi. Ich bezpieczeństwo w tym rejonie poprawią chodniki, które powstaną po obu stronach mostu.

Inwestycja, którą Skanska wykona dla GDDKiA obejmuje nie tylko budowę mostu, ale też przebudowę drogi krajowej.
- Wykonamy ją na długości 200 m w ciągu DK 52. Przebudujemy również pobocza – mówi Robert Jaskot, Menadżer Projektu, Skanska.

Z uwagi na to, że nowy most w Biertowicach zostanie wybudowany w miejscu obecnie istniejącego obiektu, najpierw konieczna będzie budowa mostu objazdowego. Następnie stary most zostanie rozebrany i rozpocznie się budowa nowego obiektu.

– Dzięki temu ruch na DK 52 będzie zachowany, a kierowcy nie odczują tak bardzo utrudnień związanych z budową – mówi Łukasz Gawron, kierownik budowy. - Po moście objazdowym będą mogły się poruszać zarówno samochody osobowe, jak i ciężarowe.

Most objazdowy będzie też wyposażony w przejście dla pieszych.

opr. s/

źródło: materiał prasowy

Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl