Aktualności
Niedziela, 17 marca 2019 16:00

Nowy luksusowy hotel w Pieninach

W Szczawnicy odbyła się uroczysta inauguracja działalności Hotel Szczawnica Park Resort & Spa ****. Na galę otwarcia gości zaprosili właściciele Renata Gorecka i Grzegorz Gacek.
Gospodarze obiektu podkreślali wkład osób, dzięki którym hotel powstał w obecnym kształcie: szczególne podziękowania otrzymało małżeństwo architektów, którzy projektowali hotel oraz przedstawiciele wykonawcy budynku. Wielkie podziękowania od właścicieli otrzymała rodzina i przyjaciele.

Goście mieli możliwość obejrzenia filmu z realizacji i budowy hotelu, pokazujący całą drogę od marzenia właścicieli do jego zrealizowania. Gwiazdą gali była jedna z najciekawszych amerykańskich, swingujących, jazz-soulowych wokalistek i pianistek, zdobywczyni Grammy Award for Jazz Performance - Karen Edwards. Artystka wcześniej współpracowała z wieloma światowej sławy artystami takimi jak: David Bowie, Stevie Wonder, Peabo Bryson, Tonny Bennett, Pharoah Sanders czy Prince. Goście mogli bawić się na parkiecie do rana. Szef kuchni zadbał o kubki smakowe gości, którym podano m.in. bulion z hibiskusem, kaczkę z wężymordem i plaskurką oraz czekoladę z czerwonym pieprzem na deser.

Galę otwarcia swoją obecnością zaszczycili goście z daleka: m.in. z Niemiec, Holandii, Czech, Francji, Norwegii, Hiszpanii, Belgii, Zjednoczonego Królestwa oraz ze Szwajcarii, którzy być może złapią „szczawnickiego bakcyla” i będą stałymi bywalcami w Szczawnicy. Na uroczystości nie zabrakło burmistrza Grzegorza Niezgody, radnych i miejscowych przedsiębiorców.

Termin otwarcia hotelu przewidziany był na kwiecień tego roku, jednak dzięki udanej współpracy właścicieli z architektami i wykonawcami - pierwsi goście mogli w jego progi zawitać już w grudniu.

Obiekt położony jest w centrum Szczawnicy, nad Grajcarkiem, nieopodal Parku Dolnego i wyciągu na Palenicę. W swojej ofercie posiada 110 pokoi i apartamentów łączących nowoczesny wygląd z komfortem oraz wyjątkowym charakterem pienińskiego regionu. Pokoje wyposażone są w zaprojektowane specjalnie dla tego hotelu stylowe meble. W obiekcie znajduje się restauracja, kawiarnia, palenisko do grilla. Jest także centrum SPA, basen, kompleks saun i korty tenisowe.

jd/ zdj. archiwum hotelu i Joanna Dziubińska
Reklama
galeria zdjęć
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl