Aktualności
Piątek, 9 marca 2018 20:10

Nowy komendant zakopiańskich strażaków

Mł. bryg. Grzegorz Worwa odebrał dziś nominację na stanowisko komendanta Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Zakopanem.
Wręczył mu ją komendant małopolski nadbryg. Stanisław Nowak, podczas uroczystości w zakopiańskiej komendzie PSP. Obecni na niej byli strażacy, przedstawiciele lokalnych władz oraz posłowie Anna Paluch i Edward Siarka.

Mł. bryg. Grzegorz Worwa służbę w straży pożarnej zaczynał w Nowym Targu, potem przeniósł się do Zakopanego, gdzie pracuje od 13 lat. W swojej karierze pracował na rożnych stanowiskach, ostatnio na stanowisku zastępcy komendanta. - To daje pełną rękojmie do tego, ze działania ratowniczo-gaśnicze na terenie powiatu tatrzańskiego będą realizowane na poziomie gwarantującym bezpieczeństwo - mówił komendant wojewódzki.

Worwa zastąpił na stanowisku Stanisława Galicę, który komendantem zakopiańskiej straży pożarnej był od 2013 roku. W styczniu przeszedł na emeryturę.

- To dla mnie największe wyróżnienie podczas mojej prawie 20-letniej służby- mówił nowo powołany komendant. - Będę się starał wykonywać zadania komendant najlepiej jak potrafię, godnie reprezentując tutejsza komendę.

r/ zdj. Piotr Korczak

źródło: podhale24

Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Groteska
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl