Aktualności
Poniedziałek, 23 października 2017 21:43

Nowy komendant małopolskiej Policji i 6-letni bohater (zdjęcia)

Dzisiaj w siedzibie Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie odbyła się uroczystość wprowadzenia nowego Komendanta Wojewódzkiego Policji w Krakowie. Nadinspektor dr Krzysztof Pobuta został wprowadzony na stanowisko przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusza Błaszczaka. Szef MSWiA wręczył też 6-letniemu Barkowi z Myślenic medal Młodego Bohatera.
W uroczystości wziął udział Komendant Główny Policji nadinsp. dr Jarosław Szymczyk, Wojewoda Małopolski Piotr Ćwik, byli komendanci miejscy i powiatowi garnizonu, kadra kierownicza komendy wojewódzkiej Policji w Krakowie, przedstawiciele służb zespolonych Małopolski, jak również były Komendant Wojewódzki Policji w Krakowie nadinsp. dr Tomasz Miłowski - obecnie szef Biura Ochrony Rządu, który podczas dzisiejszej gali, pożegnał się z tutejszym garnizonem. Nadinsp. Miłkowski życzył nowemu Komendantowi dobrej współpracy z policjantami i pracownikami Małopolskiej Policji twierdząc, że jest to zgrany, dobrze pracujący zespół.

Nowy Komendant nadinsp. dr Krzysztof Pobuta stwierdził, że objęcie tego stanowiska jest wyzwaniem jego życia. Wyraził szacunek dla policjantów garnizonu małopolskiego i ich osiągnięć zawodowych. Komendant zapewnił, że dołoży wszelkich starań aby z podległymi mu obecnie policjantami współpraca układała się jak najlepiej.

Bezpośrednio po uroczystości szef MSWiA wręczył 6-letniemu Barkowi z Myślenic medal Młodego Bohatera. Chłopiec, w czerwcu 2017 r. uratował życie swojej mamie, która zasłabła. 6-latek włączył alarm i wezwał na pomoc strażaków.

Nadinsp. dr Krzysztof Pobuta urodził się w 1972 r. w Radymnie.
Jest absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Marii Curie – Skłodowskiej w Lublinie /1998 rok/. W 2006 roku ukończył studia podyplomowe z zakresu zarządzania jakością w administracji publicznej na Uniwersytecie Marii Curie – Skłodowskiej w Lublinie. W 2012 roku otrzymał tytuł doktora nauk społecznych w zakresie socjologii na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Wcześniej, w 1995 r. ukończył studia w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie. W 1991 r. rozpoczął służbę w Komendzie Rejonowej Policji w Jarosławiu. Pokonując kolejne szczeble kariery został naczelnikiem wydziału kryminalnego jarosławskiej komendy. W latach 2001 – 2009 był I Zastępcą Komendanta Powiatowego Policji w Jarosławiu. W marcu 2009 r. objął stanowisko Komendanta Miejskiego Policji w Przemyślu.

13 stycznia 2016 r. został powołany na stanowisko Komendanta Wojewódzkiego Policji w Rzeszowie.W lipcu 2016 r. odebrał nominację generalską z rąk Prezydenta RP.

opr.s/ zdj. Małopolska Komenda Policji
Reklama
galeria zdjęć
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl