Golemo
Aktualności
Czwartek, 4 grudnia 2014 20:41

Nowy burmistrz Nowego Targu złożył ślubowanie. Owacja na stojąco i chóralne "Sto lat"

Przy wypełnionej do ostatniego miejsca sali obrad Urzędu Miasta w Nowym Targu nowo wybrany burmistrz Grzegorz Watycha odebrał zaświadczenie o wyborze na burmistrza i złożył ślubowanie. Zebrani przyjęli to oklaskami na stojąco, a następnie odśpiewali mu chóralne "Sto lat".
Po ślubowaniu kwiaty i oklaski otrzymał również odchodzący burmistrz Marek Fryźlewicz, który podziękował swoim dotychczasowym współpracownikom za wspólną pracę, podkreślał, że przyczyniła się do rozwoju i sukcesu miasta. - Odchodzę z podniesioną głową - podkreślił. Na koniec pogratulował nowemu burmistrzowi i nowym radnym sukcesu wyborczego. Życzył im, by spełnili obietnice, które złożyli wyborcom w czasie kampanii wyborczej. Również jego wystąpienie przyjęto długimi oklaskami.

Po południu wznowiono, przerwaną w poniedziałek, pierwszą sesję nowo wybranej Rady Miasta. Na poprzedniej wybrano przewodniczącego, którym został radny Janusz Tarnowski. Dziś wybrano jego zastępców.

Wiceprzewodniczącymi zostali radni zwycięskiego ugrupowania Nasze Miasto - Grzegorz Luberda i Jacenty Rajski. Pierwszy dostał 12 głosów poparcia od 20-osobowej Rady Miasta, drugi - 13.

r/ zdj. Michał Adamowski
Reklama
galeria zdjęć
komentarze
Partnerzy malopolskaonline.pl