Aktualności
Piątek, 29 lipca 2016 00:46

Nowy aparat RTG w nowotarskim szpitalu

Podhalański Szpital Specjalistyczny w Nowym Targu zakupił właśnie specjalistyczny aparat do prześwietleń rentgenowskich i ultrasonograf. Urządzenia warte ok. 1,4 miliona złotych trafiło już do Nowego Targu.
Aparat RTG wykonuje obrazy w czasie rzeczywistym, co oznacza, że również podczas zabiegów i operacji jest w stanie zrobić zdjęcia. Charakterystyczny kształt urządzenia, w formie litery C, pozwala na łatwe przysunięcie go do stołu operacyjnego. Na górze ramienia umieszczony jest wzmacniacz obrazu, a na dole mieści się lampa oraz generator. Oczywiście integralną częścią tego sprzętu jest komputer ze specjalistycznym oprogramowaniem.

Dzięki aparatom RTG z ramieniem C, w przeciwieństwie do tych klasycznych, można wykonać fluoroskopię, czyli badanie struktur ciała przez pewien czas.

- Takie właśnie urządzenie wskazuje najlepszą diagnostykę obrazową w trakcie leczenia pacjentów – mówi Jacek Imioło, wicedyrektor Podhalańskiego Szpitala Specjalistycznego ds. medycznych. - Urządzenie może też być wykorzystywane, jako zwykły Rentgen. Nowy aparat RTG zasili nasz zakład diagnostyki obrazowej.

js/ zdj. M. Adamowski
Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl