Aktualności
Czwartek, 17 kwietnia 2014 22:20

Nowy Zarząd Komitetu Konkursowego Kraków 2022

Magdalena Sroka, wiceprezydent Krakowa, została wybrana nowym szefem Stowarzyszenia Komitet Konkursowy Kraków 2022 – ogłosił w czwartek marszałek Marek Sowa. Na fotelu wiceprzewodniczącego komitetu zasiądzie natomiast Jacek Krupa, członek Zarządu Województwa Małopolskiego
Oświadczenie Walnego Zebrania Członków Stowarzyszenia Komitet Konkursowy Kraków 2022

Zmierzamy do drugiego etapu procesu aplikacyjnego, który wymaga udziału w pracach ścisłego kierownictwa
podmiotów zaangażowanych w projekt. Z tego właśnie faktu wynikają wprowadzone zmiany w formule funkcjonowania Stowarzyszenia – nowi członkowie zarządu są osobami uprawnionymi do podejmowania decyzji w imieniu podmiotów, które reprezentują. Do zarządu dołączyli również przedstawiciele gmin Kościelisko i Bukowina Tatrzańska.

Dotychczasowi reprezentanci gmin pełniący funkcje merytoryczne zostaną powołani do zespołu doradców dla nowego zarządu. Wniosek aplikacyjny Krakowa został dobrze przygotowany, a to było priorytetem w dotychczasowej pracy stowarzyszenia. Popełni one zostały natomiast błędy w zakresie komunikacji społecznej i to właśnie ich naprawa będzie jednym z kluczowym zadań do zrealizowania przez nowy zarząd w najbliższych tygodniach.

Społeczeństwo ma wątpliwości, związane z organizacją Zimowych Igrzysk Olimpijskich w 2022 r. w Krakowie, które wynikają w znacznej mierze z braku wystarczającej wiedzy na ten temat. Wokół prowadzonych działań i wizji organizacji ZIO w 2022 r. w Krakowie powstały mity, które należy jak najszybciej obalić, prezentując rzetelnie i czytelnie informacje w tym zakresie. Dziś wielu ludzi nie zdaje sobie sprawy, z tego, że Kraków zostając gospodarzem ZIO 2022 byłyby ich największym beneficjentem, jednocześnie ponosząc najmniejsze koszty - korzystając ze wsparcia środków unijnych, rządowych i zasobów regionu.

Głównymi zadaniami jakie stoją przed nowym zarządem w najbliższej perspektywie czasowej jest zintensyfikowanie działań z zakresu komunikacji społecznej, a także zdynamizowanie prac Stowarzyszenia poprzez zwiększenie aktywności wszystkich podmiotów zaangażowanych w projekt oraz zapewnienie transparentności swoich działań.

Jednocześnie składamy podziękowania wszystkim dotychczasowym członkom zarządu za ich zaangażowanie i pracę na rzecz organizacji Zimowych Igrzysk Olimpijskich w 2022 r. w Krakowie. Pozostajemy w przekonaniu, że będą oni służyć pomocą nowemu zarządowi w wypełnianiu jego obowiązków, co przyczyni się do osiągnięcia sukcesu w procesie aplikacyjnym.

Gmina Bukowina Tatrzańska, Gmina Kościelisko, Gmina Miejska Kraków, Miasto Zakopane, Miasto Oświęcim, Województwo Małopolskie

opr.s/ zdj. Anna Mączka
Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Hokej UNIA JP
Najczęściej czytane
Reklama
Groteska
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl