Aktualności
Sobota, 12 sierpnia 2017 14:20

Nowy Targ: moda, rekord Guinnessa i rozpoczęcie sezonu hokejowego

1 września o godz. 19.00 w Miejskiej Hali Lodowej, z okazji rozpoczęcia sezonu hokejowego, odbędzie się VII edycja największego w Polsce pokazu mody folk Polki Folki pn. „Tradycja Jak Diament”.
- Tego dnia na wybiegu specjalnie zbudowanym na tafli lodu pojawią się folklorystyczne kolekcje w barwach nowotarskiej drużyny hokejowej. Będzie dominować kolor żółty, szafirowy oraz czerwony. W tej edycji nie będą królować parzenice, lecz dominować będą emblematy Szarotki - opowiada organizatorka przedsięwzięcia Aneta Larysa Knap. - Trybuny hali lodowej zapełnione będą kibicami w klubowych koszulkach i gośćmi ubranymi w stroje góralskie i ludowe z całej Polski.

Scenariusz imprezy przewiduje połączenie artystycznej oprawy z elementami sportu. Na tą okoliczność powstają specjalnie zaprojektowane koszulki dla hokeistów z elementem folkloru, w których drużyna TatrySki Podhale zagra 2 września mecz rozpoczynający sezon z GKS Katowice, a następnie zostaną one przekazane na charytatywną licytację.Przewidziana oprawa wizualna pokazu to lśniące, błyszczące makijaże nawiązujące do diamentu czy kryształu górskiego. Za oprawę fryzjerską odpowiedzialna jest WS Akademy Wierzbicki & Shmidt z Rzeszowa, postaci znanych z programu "Ostre Cięcie".

Główną atrakcją imprezy ma być ustanowienie rekord Guinnessa w zgromadzeniu podczas imprezy jak największej liczby ludzi ubranych w strój ludowy. Dlatego też każda osoba, która pojawi się ubrana w strój regionalny, otrzyma bezpłatny wstęp na imprezę.

- Więcej szczegółów niebawem - zapowiada Aneta Larysa Knap.

Imprezę promuje sesja zdjęcia wykonana na nowotorskim lodowisku, którą można obejrzeć w galerii poniżej.

r/

źródło: mat. prasowy

Reklama
galeria zdjęć
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl