Aktualności
Poniedziałek, 20 kwietnia 2015 18:24

Nowy Sącz. 60-letni sprawca podpalenia domu mieszkalnego został zatrzymany i usłyszał zarzuty

Dzięki natychmiastowej reakcji policjantów z Nowego Sącza, 60-letni sprawca podpalenia domu mieszkalnego został zatrzymany i usłyszał zarzuty
17 kwietnia oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu otrzymał informację, że na ulicy Jeziorańskiego w Nowym Sączu został podpalony budynek mieszkalny. Powstały pożar był zagrożeniem dla sąsiadujących budynków, jednak interwencja załogi straży pożarnej zapobiegła dalszemu rozprzestrzenianiu się ognia. Policjanci niezwłocznie podjęli czynności mające na celu ustalenie sprawcy tego przestępstwa. Natychmiastowe działania funkcjonariuszy zaowocowały ustaleniem i zatrzymaniem bezpośrednio na miejscu zdarzenia 60-letniego mieszkańca Nowego Sącza. W toku prowadzonych czynności funkcjonariusze ustalili, ze mężczyzna kilka dni wcześniej kierował groźby karalne pod adresem mieszkańców posesji i ostatecznie swe groźby spełnił. Na podstawie zgromadzonych materiałów policjanci zarzucili mężczyźnie, że umyślnie uszkodził mienie poprzez podpalenie w efekcie czego powstały straty w wysokości około 5 tysięcy złotych. Mężczyzna przyznał się do zarzucanego czynu a 20 kwietnia Sąd Rejonowy na wniosek Prokuratora zastosował wobec sprawcy środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

Do podobnego zdarzenia doszło 19 kwietnia około godziny 5.00 rano w Witowicach Dolnych. W skutek pożaru całkowitemu spaleniu uległ niezamieszkały budynek mieszkalny a straty szacowane są na kwotę około 15 tysięcy złotych. Podobnie jak w poprzednim przypadku, podczas czynności wykonanych przez Policjantów na miejscu zdarzenia wytypowali oni podejrzanego o dokonanie tego czynu 33-letniego mężczyznę, mieszkańca tej miejscowości. Na miejscu zdarzeni wykonano oględziny z udziałem biegłego z zakresu pożarnictwa i przesłuchano świadków zdarzenia. Wszystkie wykonane czynności pozwolą dokładnie wyjaśnić okoliczności i przyczyny tego zdarzenia.

Za przestępstwo uszkodzenia mienia, zgodnie z art. 288 § 1 kk, grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat

źródło: Małopolska Komenda Policji

Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Kopalnia
Najczęściej czytane
Reklama
Toyota Yaris
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl