Aktualności
Wtorek, 11 listopada 2014 16:30

Nowotarskie obchody Święta Niepodległości. Honory dla Marszałka zdjęcia)

NOWY TARG. Po mszy w kościele św. Jadwigi Królowej, główne uroczystości związane z 11 Listopada odbyły się na Stadionie Miejskim, gdzie odsłonięta została pamiątkowa tablica poświęcona Marszałkowi. Napis na niej brzmi: "Na pamiątkę otwarcia i poświęcenie nowego obiektu Marszałkowi Józefowi Piłsudskiemu twórcy Niepodległej Polski"...
Niedawno otwarty po pełnej modernizacji stadion był dziś miejscem obchodów Święta Niepodległości. Pamiątkową tablicę ufundowała firma Chemobudowa, która była głównym wykonawcą prac, a wykonał ją nowotarski rzeźbiarz Michał Batkiewicz. Uroczystości zakończył koncert w wykonaniu Miejskiej Orkiestry Dętej.

Wieczorem, w Miejskim Ośrodku Kultury odbędzie się projekcja filmu "80 milionów", w reżyserii Waldemara Krzystka. Gościem pokazu będzie Jan Studentowicz, który poprowadzi spotkanie pod hasłem "Wolność". To pierwsze z trzech spotkań z filmem polskim nazwanych - "Biało-czerwona filmowa". Kolejne projekcje 12 i 19 listopada. Jutro zaprezentowany będzie film "Ida", w reż. Pawła Pawlikowskiego, a za tydzień - "Chce się żyć", Macieja Pieprzycy.

s/ zdj. Michał Adamowski
Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl