Aktualności
Środa, 29 maja 2019 12:22

Nowotarski Piknik Lotniczy już w lipcu

W dniach 6-7 lipca na nowotarskim lotnisku odbędzie się jedenasta edycja Nowotarskiego Pikniku Lotniczego. Jest to jedna z największych w regionie imprez gromadząca co roku tysiące entuzjastów awiacji. Organizatorzy zdradzili już część tegorocznych atrakcji.
Miłośnicy mocnych wrażeń na pewno docenią pokaz myśliwców bojowych F-16 w wykonaniu pilotów 31. Bazy Lotnictwa Taktycznego w Poznaniu. W Nowym Targu zobaczymy też Łukasza Czepielę, pierwszego polskiego pilota wyścigów Red Bull Air Race, który końcem kwietnia wsławił się lądowaniem na molo w Sopocie! Na Podhalu latał będzie samolotem Edge 540TK.Ponadto podczas dwudniowej imprezy zobaczymy też Extra 330LC pilotowany przez Macieja Pospieszyńskiego, ultralekki TL2000 Sting Carbon za sterami którego siedział będzie Józef Stachoń Tutoń, Casę 1.131E Jungman w rękach czeskiego pilota Jana Rudzinskijego.


Będzie też okazja podziwiać samolot Yak-3U pilotowany przez Mateusza Strame i Piotra Kowalskiego, Boeing Stearman pilotowany przez Marka Forystka oraz helikopter Bolkov Bo 105 sterowany przez Macieja Dominiaka.wo/ materiały prasowe organizatora / podhale24.pl
Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Groteska
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl