Golemo
Aktualności
Piątek, 17 sierpnia 2018 18:23

Nowotarski Jarmark Podhalański oficjalnie otwarty (zdjęcia)

NOWY TARG. Przed nami trzy dni zabawy, koncertów, pokazów, handlu, a także rekreacji. Dziś rozpoczął się 18. Jarmark Podhalański. Oficjalną formułkę otwarcia wygłosił burmistrz Grzegorz Watycha.
Formalnym otwarciem imprezy był tradycyjna parada. Na czele szła Miejska Orkiestra Dęta z kapelmistrzem Marcinem Musiakiem, za nim w paradnej dorożce jechały wielkie maskotki-owce wystylizowane na "młodą parę". To nawiązanie do sobotniej zabawy pod hasłem "największe wesele na Podhalu".

Za dorożką szli przedstawiciele władz Miasta, powiatu, Euroregionu Tatry, Związku Podhalan, PPWZS, zespoły regionalne - Młode Podhale oraz Mali Śwarni, a także zespoły z Litwy. Byli przedstawiciele Uniwersytetu Trzeciego Wieku, licznie reprezentowane stowarzyszenia i kluby sportowe. Wśród gości był także poseł Edward Siarka oraz primator Kieżmarku, słowackiego miasta partnerskiego Nowego Targu - Jan Ferency.

Burmistrz docenił obecność wielu osób w tegorocznej paradzie. - Dziękuję wszystkim za liczny udział pomimo wakacji. Pogoda została zamówiona. Życzę miłych wrażeń i udanych spotkań, bo Jarmark Podhalański to nie tylko koncerty, ale także okazja do spotkań ze znajomymi - mówił burmistrz, namawiając, by obecni dziś na płycie Rynku zachęcili swoich znajomych do przyjścia.

Jarmark odbywa się nie tylko w samym Rynku, ale także na Placu Słowackiego, gdzie zgromadzono sporo atrakcji dla dzieci. Tam także swoje stoisko ma MPEC. Z kolei na parkingu obok Miejskiej Hali Lodowej postawione zostało "wesołe miasteczko".

Wieczorem na Rynku wystąpi Margaret oraz Hollywood Rose (Tribute Band muzyka Guns N' Roses).

Szczegółowy program tegorocznego Jarmarku Podhalańskiego w naszym dziale "co, gdzie, kiedy".

s/ zdj. Michał Adamowski

źródło: podhale24

Reklama
galeria zdjęć
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl