Aktualności
Niedziela, 2 kwietnia 2017 11:57

Nowotarska Noc Sów (zdjęcia)

Kilka miesięcy ciężkiej pracy opłaciło się, bo śmiało można powiedzieć, że II Nowotarska Noc Sów cieszyła się jeszcze większym powodzeniem niż ta przed rokiem.
Sprawcą całego zamieszania jest przyrodnik, miłośnik zwierząt i fotograf Daniel Urbaniak, który wraz z firmą A.Kuku zajmującą się pokazami sokolniczymi zadbał o to, aby każdy, kto w sobotę odwiedził „KsiążKawiarnię Rezerwat” mógł spędzić miło czas. Najpierw odbyły się zajęcia plastyczne dla najmłodszych, zakończone konkursem na najbardziej oryginalne Sowie przebranie . W nagrodę każdy uczestnik mógł potrzymać na ręce sowę pójdźkę o wdzięcznym imieniu Tadzik. A.Kuku do Nowego Targu przywiozło oprócz Tadzika jeszcze dwa gatunki sów – płomykówkę Lilkę oraz puchacza Zbyszka. Wszystkie trzy ptaki uczestniczyły w dalszej części prelekcji i prezentacji, podczas której zgromadzeni słuchacze z różnych zakątków Polski mogli się dowiedzieć o tych ptakach.

Głównym punktem II edycji Nowotarskiej Nocy Sów był pokaz lotu w salce Ducha Świętego udostępnionej przez parafię św. Katarzyny, gdzie każdy z bliska mógł zobaczyć lot tych ptaków.

Całość zakończyło wspólne ognisko w wiacie Nadleśnictwa przy ul. Składowej, a po nim nocny - przy rozgwieżdżonym niebie - spacer po lesie połączony z nasłuchiwaniem i wabieniem sów. Podczas spaceru duża grupa uczestników natrafiła na swej drodze także inne gatunki zwierząt: traszki i ropuchy.

Kolejna Noc Sów w Nowym Targu za rok.

Honorowy patronat nad wydarzeniem objęli: Starosta Krzysztof Faber, Starostwo Powiatowe w Nowym Targu, Nadleśniczy Roman Latoń, Nadleśnictwo Nowy Targ, Burmistrz Grzegorz Watycha i Urząd Miasta Nowy Targ oraz Tatrzański Park Narodowy. 

Szymon Pyzowski

źródło: podhale24

Reklama
galeria zdjęć
komentarze
Reklama
Reklama
Koronawirus
Najczęściej czytane
Reklama
Bajania
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl