Aktualności
Środa, 20 grudnia 2017 08:20

Nowohucka Kolęda 2017

Z inicjatywy Ośrodka Kultury im. C.K. Norwida nagrano nowohucką wersję kolędy „Dzisiaj w Betlejem”. W sesji udział wzięło ponad 250 osób, powstał też specjalny wideoklip. Premiera odbyła się we wtorek, w ARTzonie na os. Górali 4.
Już po raz czwarty Ośrodek Kultury im. C.K. Norwida zaprosił swoich współpracowników i przyjaciół do bożonarodzeniowego projektu „Nowohucka Kolęda. Norwid i Przyjaciele”.

W pierwszym nagraniu w 2014 r. wzięło udział 28 osób, które zaśpiewały „Wśród nocnej ciszy”. W 2015 r. kolędę „Przybieżeli do Betlejem” wzięła na warsztat około 100-osobowa grupa. W zeszłym roku śpiewało już ponad 150 osób („Gdy się Chrystus rodzi”).

W tym roku usłyszymy „Dzisiaj w Betlejem” w aranżacji Filipa Żeglenia.

Do udziału w nagraniu udało się namówić ponad 250 osób. Do kolędy przygotowano specjalny wideoklip, w którym wystąpili wszyscy wykonawcy. Premierze kolędy towarzyszył również wernisaż wystawy fotografii autorstwa Aleksandra Hordzieja. Wieczór w ARTzonie był także okazją do przekazania obecnym przez harcerzy - Betlejemskiego Światełka P0koju.

Projekt „Nowohucka Kolęda. Norwid i Przyjaciele” jest realizowany dzięki wsparciu finansowemu Rady Dzielnicy XVIII Nowa Huta.

Tomasz Cichocki
Reklama
galeria zdjęć
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl