Aktualności
Wtorek, 17 kwietnia 2018 08:29

Nowe ścieżki rowerowe w Krakowie

W tym roku, zgodnie z zapowiedziami urzędników z Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu, powstać ma blisko 20 kilometrów nowych ścieżek dla cyklistów. W kilku newralgicznych miejscach.
66 milionów złotych - tyle w tym roku miasto ma wydać pieniędzy na budowę nowych ścieżek rowerowych.

Jedną z najważniejszych, planowanych tras dla cyklistów z pewnością będzie ta wzdłuż ul. M. Konopnickiej do ronda Matecznego, następnie wzdłuż ul. Kamieńskiego i Wielickiej. Łącznie ma mieć ona długość 4 700 metrów i pozwoli rowerzystom w końcu sprawnie przejeżdżać m.in. z rejonu Bieżanowa i Prokocimia do centrum Krakowa. Jej otwarcie zaplanowane jest na październik.

Jak informują urzędnicy z ZIKiT, już rozpoczęła się budowa ścieżki m.in. wzdłuż ul. Nowohuckiej, na odcinkach od ulicy Saskiej do ulicy Koszykarskiej i od mostu na Wiśle do ronda Dywizjonu 308. Inwestycja ma kosztować około 3,4 mln zł. – Po zakończeniu prac – 30 czerwca – ciąg pieszo-rowerowy połączy się z niedawno oddanym odcinkiem ścieżki od ronda Dywizjonu 308 do al. Jana Pawła II, po stronie parku Lotników Polskich. Dzięki temu jeszcze sprawniej będzie rowerzystom pokonać trasę z Podgórza do Nowej Huty – informują w ZIKiT, którzy przesłali nam długą listę ścieżek, które mają powstać w tym roku. Planują ich budowę również m.in.: wzdłuż ulic Babińskiego i Skotnickiej – od ul. Bunscha do Trockiego (długość 1 540 m) oraz od ul. Powstańców – wzdłuż ul. Piasta Kołodzieja, Srebrnych Orłów, Wiślickiej (długość 2 200 m). Trasa dla rowerów powstać ma też np. wzdłuż ulic: Armii Krajowej oraz Jasnogórskiej do granic miasta (dł. 4 km) i wzdłuż al. 29 Listopada, od ul. Żelaznej do Opolskiej (1,4 km).

opr. ab

Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl