Golemo
Aktualności
Niedziela, 15 listopada 2020 16:05

Nowe punkty pobrań w Małopolsce

Od piątku (13.11) pacjenci skierowani na test w kierunku koronawirusa mogą wykonać badanie w mobilnym punkcie w Andrychowie. W sobotę pracę rozpoczął kolejny punkt pobrań w Krakowie.
Pacjenci z Andrychowa i okolic na wymaz niezbędny do wykonania testu diagnozującego zakażenie koronawirusem mogą już zgłaszać się do punktu, który powstał przy al. Wietrznego 5, na parkingu naprzeciwko basenu. Punkt drive thru rozpoczął swoją pracę w piątek (13.11) i jest czynny od poniedziałku do soboty w godz. 11-20 oraz w niedziele w godz. 12-15.

Z kolei w sobotę ruszył kolejny, trzynasty, punkt w Krakowie – przy ul. Kremskiego 79. W tym miejscu na pobranie wymazu można zgłaszać się od poniedziałku do piątku w godz. 8-20, a w weekendy w godz. 8-15.

Na przestrzeni ostatniego miesiąca liczba miejsc, gdzie na testy są kierowani pacjenci z podejrzeniem COVID-19, zwiększyła się dwukrotnie. Na mapie całego regionu jest już 50 specjalnych punktów pobierania wymazów. Godziny ich pracy są systematycznie wydłużane, a w jednym z krakowskim punktów – przy szpitalu im. Rydygiera (os. Złotej Jesieni 1) - pacjenci mogą wykonać potrzebne badanie o dowolnej porze dnia i nocy.

Informacje na temat adresów i godzin funkcjonowania wszystkich punktów pobrań w Małopolsce są na bieżąco aktualizowane na stronie internetowej małopolskiego NFZ www.nfz-krakow.pl oraz stronie pacjent.gov.pl. Potrzebne wskazówki można również uzyskać dzwoniąc pod bezpłatny numer Telefonicznej Informacji Pacjenta – 800 190 590.

W punktach pobierania wymazów test może wykonać pacjent, któremu diagnostykę w kierunku COVID-19 zalecił lekarz rodzinny. Badanie jest bezpłatne, a jego koszt pokrywa Narodowy Fundusz Zdrowia. Osoby, które aktywowały Internetowe Konto Pacjenta, wynik testu mogą sprawdzić za jego pośrednictwem. Informacja o rezultacie badania jest również dostępne dla lekarza, który je zlecił.

mat. prasowy
Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl