Aktualności
Poniedziałek, 30 września 2019 17:01

Nowe obiekty sportowe w Małopolsce

Z Ministerstwa Sportu i Turystyki do Małopolski trafi ponad 11 mln złotych na budowę i remont obiektów sportowych. W tej transzy dofinansowanie z programu rządowego „Sportowa Polska – Program rozwoju lokalnej infrastruktury sportowej” otrzyma w sumie 8 gmin i powiat krakowski.
Budowa krytej pływalni w Andrychowie, remont boiska wielofunkcyjnego przy ZSRCKU w Czernichowie czy też budowa sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej w Kryspinowie – to tylko kilka przykładowych projektów, które będą realizowane dzięki środkom przekazanym przez resort sportu. Z pełną listą dofinansowanych zadań można zapoznać się w Biuletynie Informacji Publicznej Ministerstwa Sportu i Turystyki (Protokół nr 10) [https://bip.msit.gov.pl/bip/finansowanie-zadan/infrastruktura/2019-rok/2493,Protokoly-z-posiedzen-Zespolu-do-spraw-opiniowania-wnioskow-zadan-inwestycyjnych.html].


Celem programu „Sportowa Polska – Program rozwoju lokalnej infrastruktury sportowej” jest wsparcie realizacji zadań inwestycyjnych dotyczących obiektów sportowych na terenie całego kraju. Dofinansowaniem mogą zostać objęte obiekty ogólnodostępne, umożliwiające masowe uprawianie sportu. Łącznie w wcześniejszymi transzami Małopolska otrzyma z tej puli ponad 42 mln złotych.

opr.s/

źródło: mat. prasowy

Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl